لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۷

مخالفان لوپن در فرانسه تظاهرات سراسری برگزار کردند


امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، و مارین لوپن، نامزد راست افراطی، در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، و مارین لوپن، نامزد راست افراطی، در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

هزاران نفر از مخالفان مارین لوپن، نامزد راست افراطی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، روز شنبه در سراسر این کشور به خیابان‌ها ریختند و علیه او شعار دادند.

در مرکز پاریس، هزاران تظاهرکننده با حضور در خیابان‌ها و سردادن شعارهای ضد راست افراطی، نسبت به خطرات پیروزی خانم لوپن در انتخابات پیش رو هشدار دادند.

پلیس فرانسه نسبت به بروز حوادث احتمالی در حدود ٣٠ شهر هشدار داده است.

طبق نظرسنجی‌ها هم‌اینک امانوئل مکرون، رئیس جمهوری کنونی فرانسه، که قرار است در اواخر روز شنبه در شهر مارسی کمپین انتخاباتی برگزار کند، با فاصله اندکی از رقیب راست‌گرای خود پیش است.

آقای مکرون که خود میانه‌رو و طرفدار اروپای واحد است، در انتخابات سال ٢٠١٧ به دنبال ائتلاف مخالفان راست افراطی به آسانی توانست خانم لوپن را شکست دهد.

این درحالی است که مارین لوپن با بهره‌برداری از خشم شهروندان فرانسوی نسبت به هزینه‌های بالای زندگی و ترویج این تصور که آقای مکرون از دشواری‌های روزمره فرانسویان اطلاع چندانی ندارد، چالش بسیار بزرگی برای رقیب میانه‌رو خود ایجاد کند.

در دور اول انتخابات امسال که روز یکشنبه هفته پیش برگزار شد، مکرون و لوپن با کسب به ترتیب ۲۷.۸۵ و ٢٣.١ درصد از آرای ماخوذه، موفق به راهیابی به دور دوم انتخابات شدند.

دور دوم انتخابات فرانسه روز ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت‌) برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG