لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۸

دیدگاه | یادداشت نخستین وزیر امنیت میهن آمریکا: رژیم ایران را برای اقدامات تروریستی‌اش پاسخگو کنید


گردهمایی گروهی از ایرانیان و حامیان شورای ملی مقاومت ایران در لندن. ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰
گردهمایی گروهی از ایرانیان و حامیان شورای ملی مقاومت ایران در لندن. ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰

تام ریج، نخستین وزیر وزارتخانه امنیت میهن آمریکا و فرماندار پیشین پنسیلوانیا، در یادداشتی در روزنامه واشنگتن تایمز نوشته است ایران یارانه تروریسم را در خاورمیانه می‌پردازد، از گروه‌های نیابتی در سوریه و عراق حمایت می‌کند، و مخالفان را زندانی می‌کند یا به قتل می‌رساند.

ریج می گوید شکسپیر در «تاجر ونیزی» نوشته است «حقیقت آشکار خواهد شد.» هفته گذشته حقیقت درباره رژیم تروریست ایران آشکار شد. جهان این را مدیون مردم بلژیک و پلیس و سیستم قضایی آن ها است.

دادگاه بلژیک طی حکمی اعلام کرد که توطئه بمبگذاری در یک گردهمایی عمومی «شورای ملی مقاومت ایران» در حومه پاریس در ژوئن ۲۰۱۸ توسط یک دیپلمات ارشد ایران برنامه ریزی و در عالی ترین سطح حکومتی تائید شده بود.

اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی، با سه همدست برای تحقق هدف تعیین شده از سوی رهبران ایران همکاری کرده بود.

هدف اصلی مریم رجوی بود. «شورای ملی مقاومت ایران» بزرگترین، سازمان یافته ترین و محبوب ترین جایگزین دموکراتیک برای رژیم استبدادی جمهوری اسلامی است. دفاع آن ها از یک ایران صلح جو، روادار، دموکراتیک، و غیر هسته ای طی سال‌ها موجب افزایش حمایت داخلی و بین المللی از آن ها شده است.

تلاش های رژیم طی دهه ها برای سرکوب حقیقت و حذف هر تلاشی برای تحقق دموکراسی و آزادی به ایران بی رحمانه بوده و سزاوار محکومیت بین المللی است. با این وجود، رژیم نتوانسته است خواست مردم ایران برای آزادی را از بین ببرد.

محکومیت کلامی بدون اقدامی بعدی تاثیر چندانی بر این رژیم یاغی نخواهد داشت. کشورهایی که شهروندان شان در گردهمایی ایران آزاد در سال ۲۰۱۸ در معرض خطر قرار داشتند باید کاهش چشمگیر روابط دیپلماتیک با ایران را در نظر بگیرند. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی هم باید یک نهاد تروریستی اعلام شود.

رژیم جمهوری اسلامی از جمله جواد ظریف، وزیر خارجه اش، باید در سراسر جهان پاسخگو شوند. رژیم از کیف همراه دیپلماتیک برای جابجایی مواد انفجاری، کارکنان دستگاه دیپلماسی، و سفارتخانه هایش برای فعالیت تروریستی استفاده کرد.

رژیم جمهوری اسلامی باید نه فقط برای این اقدام تروریستی بلکه برای دهه ها تروریسم و سرکوب محکوم شود. این کشورها و رهبران شان باید خود را هم صف امید مردم ایران برای آزادی قرار دهند. به رسمیت شناختن «شورای ملی مقاومت ایران» به عنوان جایگزینی برای رژیم کنونی اوج محکومیت رژیم برای اقدامات تروریستی اش است.

*برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

در همین مورد، یک دیدگاه دیگر را نیز بخوانید:

دیدگاه | احیای توافق هسته‌ای اهرم‌های بیشتری را در اختیار آمریکا قرار می‌دهد

XS
SM
MD
LG