لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۹

اوباما در پایتخت آمریکا خانه‌ای ۸ میلیون دلاری خرید


آقای اوباما و دخترش
آقای اوباما و دخترش

باراک و میشل اوباما که هم اکنون چند ماه است کاخ سفید را پشت سرگذاشته و از صحنه سیاسی دوری می کنند، اخیرا در پایتخت آمریکا خانه ای مجلل خریدند.

به نوشته نیویورک تایمز، خانواده اوباما طی یک سرمایه گذاری در ملک و املاک در واشنگتن دی‌سی پایتخت آمریکا، خانه مجللی که طی چند ماه اخیر در آن مستأجر بودند را با قیمت ۸.۱ میلیون دلار خریدند.

به گزارش نیویورک تایمز، خانه جدید خانواده اوباما که در یکی از گرانقیمت ترین محله های واشنگتن دی‌سی موسوم به محله «کالوراما» و در همسایگی سیاستمداران و دیپلمات ها قرار دارد، بیش از ۷۶۰ متر مربع مساحت و ۹ اتاق خواب دارد.

محله کالوراما در واشنگتن دی‎‌سی مملو است از خانه سفیر ها و دیپلمات های خارجی، جاسوس های سابق، مقامات پیشین و کنونی آمریکا از جمله رکس تیرلسون وزیر خارجه آمریکا. اخیر ایوانکا ترامپ و همسرش جرد کوشنر نیز در این محله سکونت گزیده اند.

کوین لوئیس، سخنگوی آقای اوباما، می گوید از آنجا که آقای اوباما و همسرش باید دستکم تا دو سال و نیم دیگر در واشنگتن باقی بمانند، تصمیم گرفتند به جای اجاره، خانه بخرند.

ساشا اوباما، جوانترین دختر خانواده اوباما در حال حاضر دانش آموزی دبیرستانی است و باید تا پایان تحصیلات دبیرستانی اش در واشنگتن دی‌سی باقی بماند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG