لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۶

بازگشت باراک اوباما به صحنه عمومی سه ماه پس از ترک کاخ سفید


باراک اوباما ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ (اول بهمن ۱۳۹۵) ریاست جمهوری را رسما را به دونالد ترامپ تحویل داد.
باراک اوباما ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ (اول بهمن ۱۳۹۵) ریاست جمهوری را رسما را به دونالد ترامپ تحویل داد.

باراک اوباما که رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده را اول بهمن ماه گذشته رسما به دونالد ترامپ تحویل داد، قرار است روز دوشنبه با شرکت در مراسمی در شهر خود، شیکاگو، برای نخستین بار پس از ترک کاخ سفید در برابر عموم ظاهر شود.

به گزارش نشریه هیل، که اخبار سیاسی واشنگتن را پوشش می‌دهد، دفتر آقای اوباما روز جمعه اعلام کرد که او قرار است در نشست بحث و گفت‌وگوی گروهی از جوانان در دانشگاه شیکاگو درباره «سازماندهی جامعه و مشارکت مدنی» شرکت کند.

حضور رئیس جمهوری پیشین آمریکا در این نشست می‌تواند فرصتی برای شکستن سکوت سه ماهه او درباره تحولات داخلی و خارجی پس از روی کار آمدن دولت پرزیدنت ترامپ باشد. آقای اوباما بیشتر این مدت را در تعطیلات به سر برده است.

دفتر باراک اوباما در بیانیه‌ای که به همین منظور منتشر کرده است، می‌گوید حضور در این رویداد بخشی از اهداف پرزیدنت اوباما پس از پایان ریاست جمهوری است که با نسل جوان در سراسر کشور در ارتباط باشد و از نسل آینده رهبران حمایت کند.

سفر به شیکاگو مقدمه بازگشت آقای اوباما به صحنه عمومی است. وی ماه آینده به بوستون می‌رود و همچنین قرار است در برلین با صدر اعظم آلمان دیدار کند؛ دیداری که با سفر پرزیدنت ترامپ به بلژیک برای شرکت در نشست سران ناتو همزمان خواهد بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG