لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۱

نگرانی ورزشکاران المپیک از آب استخری که یک شبه سبز شد


رنگ سبز و کدر آب استخری در رقابت های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در شهر ریو دو ژانیرو منجر به نگرانی برخی از ورزشکارها و رسانه های حاضر در برزیل شد.

رنگ آب استخر مخصوص رقابت های شیرجه روز چهارشنبه برخلاف روزهای قبل سبز و کدر بود و با این که روز سه شنبه چین برای بار سوم برنده مدال طلا در این رقابت ها شد، اما آنچه به خبر اصلی روز تبدیل شد رنگ سبز کدر آب این استخر بود.

آب این استخر در روزهای گذشته آبی و شفاف بود.

کیفیت آب در اطراف ریو د ژانیرو یکی از معضلات عمده این المپیک بوده است، اما نگرانی از کیفیت آب اقیانوس و دریاچه های اطراف بود و نه آب استخر مخصوص رقابت های المپیک.

برگزار کنندگان المپیک ریو در بیانیه ای در این زمینه گفتندکه آب استخرها آزمایش شده و هیچ تهدیدی برای ورزشکاران وجود ندارد.

البته آنها توضیحی برای رنگ سبز و کدر آب استخر ارائه ندادند، اما گفتند کارشناسان در حال بررسی بیشتر آب استخر هستند.

یک سخنگویکمیته برگزاری المپیک ریو احتمال داده است که رنگ سبز استخر ناشی از خزه های داخل آب باشد که در نتیجه گرما و عدم وزش باد در آب پخش شده اند.

به گفته میچ گلر، سرپرست تیم ملی کانادا در المپیک ریو، این شرایط تأثیر مهمی در اجرای ورزشکاران دارد، چرا که آنها، بویژه در رقابت های شیرجه، نیاز دارند ته استخر را ببینند؛ ولی به گفته ورزشکاران آب کدر استخر این قابلیت را از آنها گرفته است.

میچ گلر افزود یک کارشناس استخر از کانادا به ریو سفر خواهد کرد و در صورتی که برگزار کنندگان المپیک احتیاج داشته باشند می تواند در بهبود و کنترل شرایط آب استخر به آنها کمک کند.

خبرهای بیشتر در صفحه المپیک صدای آمریکا:

XS
SM
MD
LG