لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۴

مستندهای «او. جی.: ساخت آمریکا» و «سیزدهمین» در میان برندگان جایزه «پیبادی»


صحنه‌ای از مستند «سیزدهمین» Netflix Photo
صحنه‌ای از مستند «سیزدهمین» Netflix Photo

«او. جی. ساخت آمریکا» در باره تاریخچه زندگی، محاکمه و بازتاب محاکمه «او. جی. سیمپسون» قهرمان فوتبال و مفسر ورزشی تلویزیون و «سیزدهمین» در بررسی زندانیان سیاهپوست در زندان‌های آمریکا، ماه آینده جایزه عمده «پیبادی» را دریافت خواهند کرد.

سریال «او. جی. ساخت آمریکا» از «ازرا ادلمن» که جایزه اسکار را هم دریافت کرد، و «سیزدهمین» از «ایوا دا ورنی» که نامزد اسکار بود، در میان ۱۲ فیلم مستند برنده «پیبادی» خواهند بود.

«نورمن لیر»، تهیه‌کننده برجسته سریال‌های پرتماشاگر تلویزیونی، و شبکه تلویزیونی ITS (خدمات مستقل تلویزیونی) نیز از برندگان هفتادو ششمین دوره جوایز «پیبادی» اعلام شدند.

هدف جایزه «پیبادی» که هر سال از محل موقوفات «جرج فاستر پیبادی»، سرمایه‌دار و کارآفرین برجسته، اهدا می‌شود، معرفی شبکه‌های رادیوتلویزیونی، شرکت‌های تولیدی، و تهیه‌کنندگان و سایر دست‌اندرکارانی است که از طریق رسانه‌های شنیداری و دیداری به پیشبرد فرهنگ و بالابردن آگاهی عمومی از وقایع روز کمک می‌کنند.

صحنه ای از مستند او جی ساخت آمریکا Netflix Photo
صحنه ای از مستند او جی ساخت آمریکا Netflix Photo

داوران جایزه که سالانه از میان چهره‌های برجسته رسانه‌ای برگزیده می‌شوند، برندگان جایزه‌ها را از میان فهرست صدها برنامه تلویزیونی و موسسه‌ای که خود را برای دریافت «پیبادی» نامزد می‌کنند، بر می‌گزینند. برندگان «پیبادی» روز بیستم می (۳۰اردیبهشت) طی مراسمی که از دو شبکه تلویزیونی PBS و Fusion پخش می‌شود، جایزه‌های خود را دریافت خواهند کرد.

فهرست کامل برندگان امسال، از جمله در رشته‌های خبر رادیوتلویزیون، برنامه‌های سرگرمی و پادکست‌ها، تا پایان هفته آینده، اعلام خواهند شد. اداره‌کننده جوایز «پیبادی» دانشکده روزنامه‌نگاری و ارتباطات دانشگاه «جورجیا» است.

سریال‌های «آتلانتا» (در باره تلاش جوانان هنرمند برای راه یافتن به دنیای ضبط موسیقی رپ و هیپ هاپ در مرکز ایالت جورجیا)، «لیموناد» آلبوم تصویری از خواننده پاپ، خانم «بیانسه»، و سریال علمی – تخیلی «چیزهای عجیب تر» Stranger Things در میان فینالیست‌های جواتز «پیبادی» امسال هستند.

در میان ۱۲ فیلم مستند برنده «پیبادی»، اسامی فیلم‌های معروفی دیده می‌شوند، از جمله: «آدری و دیزی» از «بانی کوهن» و «جان شنک»، از محصولات بنیاد «ساندنس»، فیلم «مهاجرت» Exedus در باره موج سفر آوارگان از خاورمیانه و شمال آفریقا به اروپا، و «مبارزه با داعش»، هر دو از مجموعه مستندهایFrontline شبکه PBS؛ «تحول هیپ هاپ» محصول «اچ بی او» ی کانادا، «می ویس» در باره گروه همسرایان «استیپل» Staple Singers و بنیانگذار آن، «می ویس استیپل» و مستند «روزهای صفر» از مستندساز برجسته «الکس گیبنی» برای شبکه «شوتایم» در باره مبارزه با کشورهای عامل حملات اینترنتی.

XS
SM
MD
LG