لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۹

۳ زن آمریکایی ربوده شده پس از ده سال پیدا شدند


فریاد کمک‌خواهی یک زن جوان در روز دوشنبه پرده از یک جنایت خاموش و هولناک در ایالت اوهایو در غرب میانه آمریکا برداشت.

سه زن جوان که بین سال‌های ٢٠٠٢ و ٢٠٠٤ ناپدید شده بودند، عصر دوشنبه (٦ مه) درون خانه‌ای پیدا شدند که پرده‌هایش همیشه کشیده و بسته بود و صاحب‌خانه سال‌ها با همسایگان حشر و نشر داشت.

قربانیان، آماندا بری ٢٧ ساله، جینا جیزز ٢٣ ساله و میشل نایت ٣٢ ساله هستند که سال‌ها پیش ناپدیدشدنشان در رسانه‌های محلی بازتاب گسترده‌ای یافته بود. آنان به بیمارستانی محلی برای انجام آزمایشات پزشکی منتقل شده‌اند. در این خانه یک دختر شش ساله نیز پیدا شده که گمان می‌شود فرزند بری باشد.

سه برادر حدود ٥٠ ساله در ارتباط با این ماجرا بازداشت شده‌اند که پدرو، اونیل و آریل کاسترو نام دارند. آریل صاحب خانه‌ محل نگهداری زنان است.

همسایگان می‌گویند روز دوشنبه پس از شنیدن فریاد کمک از خانه فوق، به آنجا مشکوک شدند. بری سپس با استفاده از تلفن یکی از همسایگان از پلیس طلب کمک کرد. او به ٩١١ که شماره تلفنی ملی در سطح آمریکا برای رسیدگی به امور اضطراری است زنگ زد و هیجان‌زده فریاد کشید: «کمکم کنید. من آماندا بری هستم. به پلیس احتیاج دارم. من ربوده شده‌ام و ده سال است که اینجا هستم.»

به گفته خبرگزاری اسوشیتدپرس، بری در آوریل ٢٠٠٣ در سن ١٦ سالگی ناپدید شد. او پیش از ترک محل کارش در رستوران محلی برگرکینگ به خواهرش تلفن زد و گفت در راه خانه است اما هرگز به خانه نرسید. دجیزز، یک سال بعد در سال ٢٠٠٤ و در ١٤ سالگی در راه برگشت از مدرسه به خانه ناپدید شد و نایت در سال ٢٠٠٢ربوده شد.

تا پیش از این پلیس فکر نمی‌کرد که این پرونده‌ها به هم ارتباط داشته باشند و گمان می‌شد که آنان مرده اند.

خانه محل حبس آنان با مکان‌هایی که بری و جیزز آخرین بار آنجا مشاهده شدند، فاصله اندکی دارد. هیچ‌یک از همسایه‌ها شک نبرده بود که آن خانه محل نگهداری قربانیان ربوده‌شده باشد و هر روز مردی را می‌دیدند که خیلی عادی به آن خانه رفت و آمد می‌کند.

چارلز رمزی، فردی است که صدای فریاد کمک آماندا را از داخل خانه شنید. او به رسانه‌ها گفت: «صدای جیغ شنیدم. آمدم بیرون و دیدم که این دختر سخت تلاش می‌کند از خانه خارج شود. نزدیک شدم و دیدم که فریاد می‌زند و کمک می‌خواهد.»

رمزی می‌گوید بری تلاش می‌کرد دستش را از لبه باریک دیوار خارج کند. رمزی با شکستن قسمتی از در به او کمک کرد خارج شود و همین موقع کاسترو پا به فرار گذاشت. کمی بعد پلیس کاسترو را در رستوران نزدیک بازداشت کرد.

مسئولان کلیولند می گویند هیچ سابقه ثبت شده‌ای مبنی بر وقوع فعالیت مجرمانه در خانه فوق وجود ندارد.
XS
SM
MD
LG