لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۹

هند در خشم و اندوه؛ متجاوزان «مرتکب قتل» شده اند


در پی درگذشت یک دختر دانشجوی هندی که در اتوبوسی در دهلی نو مورد تجاوز گروهی قرار گرفته بود، مقامات شش مرد را متهم به ارتکاب قتل کرده اند.

پلیس می گوید این شش نفر در صورتی که مجرم شناخته شوند احتمالا با مجازات مرگ روبرو می شوند.

دختر قربانی که ۲۳ سال داشت، بامداد روز شنبه در نتیجه عوارض شدید ناشی از جراحت و از کار افتادگی ارگان های داخلی، در بیمارستانی در سنگاپور درگذشت. وی پیش از آنکه برای درمان ویژه با هواپیما به سنگاپور منتقل شود، در دهلی نو تحت چند عمل جراحی قرار گرفت .

خبر درگذشت او هزاران نفر را که خشمگین و بهت زده اند، برای اعتراض به خیابان ها ی پایتخت کشاند. هر چند که برای جلوگیری از برگزاری تظاهرات گسترده، تدابیر امنیتی شدیدی به اجرا گذاشته شده است. معترضین خواستار اجرای عدالت در مورد متهمان، و ایمنی برای زنان بودند.

قربانی تجاوز، روز ۱۶ دسامبر (دو هفته پیش) همراه با دوست پسرش در یک اتوبوس در پایتخت هند مورد حمله دسته ای از مردان تبهکار قرار گرفت. آنان ابتدا هر دو را با میله های آهنی کتک زدند، و پس از تجاوز به دختر دانشجو، هر دو را از اتوبوس به بیرون پرتاب کردند. با این حال دوست پسر قربانی از حمله جان به دربرده است. هویت هیچ یک از این دو اعلام نشده است.

مان موهان سینگ، نخست وزیر هند روز جمعه گفت وی و سونیا گاندی رهبر حزب حاکم کنگره "در غم و اندوه و خشم کشور از این جنایت شنیع سهیم و شریک اند".

وی همچنین گفت دولت به تعهد خود برای اجرای عدالت و به مجازات رساندن عاملان این جناب در اسرع وقت پای بند است.

دولت روز چهارشنبه اعلام کرده بود کمیسیونی را مامور بررسی چگونگی پاسخ پلیس به حمله، و هیاتی دیگر را مامور تدوین پیشنهاداتی کرده است که بتواند ضمن ایجاد ایمنی بیشتر برای زنان، قوانین شدیدتری را در مورد مرتکبین چنین جرائمی به اجرا بگذارد.

در عین حال، به گفته مقامات در شمال هند، دختر هفده ساله ای که در ماه نوامبر در استان پنجاب مورد تجاوز یک دسته تبهکار قرار گرفته بود، پس از آنکه پلیس وی را زیر فشار گذاشت تا ضمن ازدواج با یکی از متجاوزین از تعقیب شکایت خود صرفنظر کند، خودکشی کرده است.

تا پیش از خودکشی این دختر در روز چهارشنبه، هیچکس بازداشت نشده بود اما مقامات می گویند روز پنجشنبه سه نفر را بازداشت کرده اند.
XS
SM
MD
LG