لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۷

باراک اوباما از جامعه تجاری آمریکا خواست تا از حاشیه بیرون آیند


باراک اوباما از جامعه تجاری آمریکا خواست تا از حاشیه بیرون آیند
باراک اوباما از جامعه تجاری آمریکا خواست تا از حاشیه بیرون آیند

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا از جامعه تجاری آمریکا خواست تا از حاشیه بیرون آیند و با او در ایجاد مشاغل همکاری کامل کنند.

آقای اوباما این سخنان را روز دوشنبه طی یک سخنرانی در اتاق بازرگانی آمریکا گفت. اتاق بازرگانی آمریکا، نمایندگی حدود ۳ میلیون شرکت را بر عهده دارد و یک نیروی مهم در عرصه سیاسی واشنگتن به شمار می رود.

رییس جمهوری آمریکا به مخاطبان خود گفت اکنون زمان سرمایه گذاری در آمریکا است، او اضافه کرد که شرکت ها روی ۲ تریلیون دلار ذخیره «نشسته اند». آقای اوباما گفت اکنون زمان آن است که این پول را صرف کار، گسترش شرکت ها و کارخانه ها و ایجاد شغل و پاسخگویی به افزایش تقاضا ها کرد.

سخنان آقای اوباما با استقبال اندک شماری از مخاطبان به ویژه در مورد مقررات و مشوق های صادراتی همراه بود. رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید گفت رییس جمهوری به دنبال تشویق حضار نبود، بله هدف او کمک به تشویق همکاری بوده است.

جامعه تجاری آمریکا مخالف اصلاح نظام خدمات درمانی آمریکا و تجدید نظر در مقررات وال استریت، یا بازار پول آمریکا بوده است. این نهاد در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در سال گذشته میلادی، دست کم ۳۰ میلیون دلار به مبارزات انتخاباتی کاندیداهای حزب جمهوری خواه کمک کرد.

باراک اوباما در سخنان خود متعهد شد با کاهش مالیات ها و مقررات، اقدامات بیشتری برای صاحبان مشاغل انجام دهد تا آنها آسانتر توسعه یابند. او به مخاطبان خود تلاش ها برای بهبود وضعیت تحصیلی کارگران بالقوه وگسترش زیرساخت های تجاری مورد نیاز برای انتقال کالاها و اطلاعات به بازار را یاد آور شد. ریس جمهوری آمریکا گفت در مقابل، لازم است که شرکت ها به وظایفشان در قبال کشور فکر کنند.

جان بینر، نماینده جمهوری خواه و رییس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به سخنان رییس جمهوری، او را متهم کرد که موانع جدیدی برای ایجاد شغل ایجاد کرده اند. او گفت رییس جمهوری سیاست هایی را دنبال می کند که باعث فرسایش اعتماد، افزایش تردید و «کاهش سرمابه گذاری بخش خصوصی» می شود.

XS
SM
MD
LG