لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۷

باراک اوباما با رهبران حقوق مدنی آمریکا ملاقات می‌کند


درحالی‌که تظاهرات مردم در اعتراض به وقايع فرگوسن ادامه دارد، کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد، در تلاشی برای ایجاد اعتماد بین جوامع اقليت‌ها و پلیس، باراک اوباما رئيس جمهوری آمريکا با رهبران جوان جنبش حقوق مدنی، سیاستمداران و مجريان قانون از سراسر کشور، برای گفتگو و تبادل نظر پيرامون وضعيت فرگوسن و ايالت ميسوری ملاقات خواهد کرد.

بنا به گفته کاخ سفيد، برنامه‌های دولت فدرال در مورد تهيه و ارسال لوازم و تجهیزات انتظامی به اداره‌ها و مراکز انتظامی نیز قرار است در اين نشست مورد بررسی قرار گيرد.

دیدار آقای اوباما با رهبران جوان جنبش مدنی آمريکا برای گفتگو درباره چالش‌هايی است که ریشه در «عدم وجود اعتماد بين اقليت‌های نژادی و ماموران اجرای قانون» دارند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنين قصد دارد با مقامات اجرايی و دولتی، و نیز رهبران اقليت‌ها به منظور يافتن راه‌های بهبود شرایط در محلات مختلف شهری گفتگو کند.

از هفته گذشته که هيات منصفه رای به عدم تعقيب افسر پليس سفيدپوستی داد که با تيراندازی به جوان سياه‌پوستی موجب مرگ او شد، تظاهرات در فرگوسن ادامه داشته است. افسر پليس سفيد پوست، ۲۸ ساله و درن ويلسون نام دارد؛ جوان کشته شده، ۱۸ ساله و سياه‌پوست بود و مايکل براون نام داشت.

از شهريور ماه تاکنون، حدود ۳۰۰ نفر در تظاهرات اعتراضی، که با غارت و آتش‌سوزی همراه بوده است، دستگیر شده‌اند.

دستگيرشدگان با اتهاماتی از قبيل تجمعات غیرقانونی، ورود غيرمجاز به املاک خصوصی، اختلال در فعالیت پلیس و مقاومت در برابر بازداشت روبرو هستند. برخی ديگر به ارتکاب جرايمی از نوع سرقت درجه دوم، آتش سوزی و حمل غيرمجاز سلاح گرم دستگير شدند.

روز دوشنبه همچنین اریک هولدر دادستان کل آمریکا، قرار است با مقامات اجرايی و رهبران شهری به منظور انجام گفتگوهايی در مورد راه‌های بهبود و ارتقای روابط میان مجریان قانون و جوامع اقليت‌ها در شهر جنوبی آتلانتا، در ايالت جورجیا، ديدار کند.

XS
SM
MD
LG