لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۸

اوباما از سفر آفریقایی به واشنگتن بازگشت


باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا در بازگشت از سفر یک هفته ای خود به آفریقا گفت متقاعد شده است که مردم افریقا می توانند دوره جدیدی از رونق را آغاز کنند.
سفر آفریقایی آقای اوباما روز سه شنبه با دیدار از تانزانیا و سخنرانی در یک مرکز تولید برق که با مشارکت آمریکا ایجاد شده به سفر یک هفته ای خود پایان داد.
باراک اوباما در سخنرانی خود برنامه ۷ میلیاردی خود برای دسترسی بیشتر آفریقاییان به الکتریسیته را مطرح کرد و گفت دسترسی بیشتر آفریقاییان به برق به پیشرفت اقتصادی قاره یاری می رساند.

قبل از آن رئیس جمهوری امریکا به همراه جرج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین کشور به منظور ادای احترام به قربانیان انفجار ۱۹۹۸ در سفارت امریکا در دارالسلام در مراسمی در مقبره آنان حضور یافتند

رئیس جمهوری امریکا در این سفر درباره برنامه ها و تلاشهای مشترک بخش خصوصی و دولت به منظور تامین پیشرفت اقتصادی و تبدیل آفریقا به شریک اقتصادی ایالات متحده با رهبران کشورهای مورد بازدید گفتگو کرد.

ناظران این سفر را واکنشی نسبت به سرمایه گذاری و حضور سنگین چین در آفریقا می دانندو می گویند امریکا باید جای پای بزرگتری در این قاره داشته باشد.
XS
SM
MD
LG