لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۵

اوباما: در مورد ترامپ پیش‌داوری نکنید


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا طی سخنانی در جمع جوانان آمریکای لاتین و مناطق کارائیب گفت که در مورد دونالد ترامپ پیش‌داوری نکنند و به او فرصت دهند و به آینده امید داشته باشند.

رئیس جمهوری آمریکا که روز شنبه در پایتخت پرو، در جمع هزار نفر از مدیران و رهبران جوان که از سراسر آمریکای لاتین و مناطق کارائیب آمده بودند سخن می گفت، شنونده چندین سوال از جوانانی بود که با توجه به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات نسبت به آینده نگران بودند.

اما باراک اوباما از آنها خواست به آینده خوش بین باشند و به آنها گفت کسی نمی تواند آینده را بهتر کند مگر آنکه امید داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت این مهم است که مردم سراسر جهان فورا قضاوت نکنند و به این رئیس جمهوری جدید منتخب فرصت دهند که تیم خود را تشکیل دهد، مسائل را بررسی کند و سیاست های مرتبط با آنها را تعیین کند.

باراک اوباما گفت: «طوری که شما [در انتخابات] تبلیغ می کند، طوری نیست که حکومت را اداره می کنید.»

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود، همکاری چین و آمریکا برای مهار کردن برنامه هسته ای ایران را ، مدلی از همکاری های دوجانبه بین دو کشور و یکی از مهمترین چالش های جهانی خواند.

او گفت: «ما در خصوص چالش های مهم جهانی همکاری کرده ایم، از همکاری جهانی برای جلوگیری از تولید سلاح هسته ای در ایران گرفته تا جلوگیری از شیوع بیماری ابولا در آفریقای غربی. ما نشان داده ایم که همکاری بین دو کشور چه نتایجی می تواند داشته باشد.»

رئیس جمهوری آمریکا و دیگر رهبران کشورها در لیما، پایتخت پرو هستند تا در اجلاس سالیانه همکاری‌های اقتصادی آسیا اقیانوسیه شرکت کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG