لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۱

اوباما: سوءاستفاده از معافیت های مالیاتی به زیان طبقه متوسط است


باراک اوباما در کاخ سفید درباره قوانین جدید وزارت خزانه داری آمریکا صحبت می کند. ۱۷ فروردین ۱۳۹۵
باراک اوباما در کاخ سفید درباره قوانین جدید وزارت خزانه داری آمریکا صحبت می کند. ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

باراک اوباما اقدام جدید وزارت خزانه داری آمریکا را برای برخورد با شرکت هایی که از پرداخت مالیات فرار می کنند، ستود و گفت سوء استفاده شرکت ها از معافیت های مالیاتی، به زیان خانواده های طبقه متوسط در آمریکا است.

رئیس جمهوری آمریکا که روز سه شنبه در واشنگتن سخن می گفت، ادغام شرکت های آمریکایی با شرکت های خارجی برای فرار از پرداخت مالیات را یکی از بدترین خلاء های قانونی موجود توصیف کرد.

در پی اعمال مقررات جدید وزارت خزانه داری آمریکا که روز دوشنبه اعلام شد و فرار مالیاتی شرکت های آمریکایی را سخت می کند، شرکت عظیم داروسازی آمریکایی فایزر و شرکت داروسازی آلرگان مستقر در ایرلند روز چهارشنبه اعلام کردند که از تلاش برای ادغام دو شرکت که ارزش آن ۱۶۰ میلیارد دلار اعلام شده بود، صرف نظر کرده اند.

باراک اوباما، در دوران ریاست جمهوری خود برای برخورد با این نوع فرار مالیاتی تلاش کرده بود و بیانیه های دو شرکت داروسازی فایزر و آلرگان یک پیروزی برای وی محسوب می شود.

آقای اوباما در سخنان روز سه شنبه خود همچنین به "اسناد پاناما" و آشکار شدن اقدامات گسترده برای فرار از پرداخت مالیات، پولشویی و دور زدن تحریم ها اشاره کرد.

باراک اوباما گفت بسیاری از این موارد که یک مشکل جهانی است، به صورت قانونی انجام شده و "دقیقا به همین خاطر مشکل است. این طور نیست که آنها دارند قانون را می شکنند، بلکه قوانین به صورت ضعیفی طراحی شده اند."

باراک اوباما، از کنگره آمریکا خواست تا قوانین مربوط به مالیات شرکت ها را اصلاح کند و گفت سوء استفاده از معافیت های مالیاتی به ضرر خانواده های طبقه متوسط است.

شرکت حقوقی پانامایی مرتبط با پرونده "اسناد پاناما" که چندین میلیون سندش ابتدا به یک رسانه آلمانی درز کرد، گفته است کاری غیرقانونی، تا آنجایی که می داند، انجام نداده است و علیه کسانی که اسنادش را درز کرده اند، شکایت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG