لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۴

مقاله میشل اوباما در روز دختربچه‌ها: آموزش دختران، دغدغه من است


همزمان با ۱۱ اکتبر، روز جهانی دختر بچه ها، میشل اوباما، همسر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مقاله ای که در سایت سی.ان.ان منتشر شده می گوید موضوع آموزش دختران برای او مسئله ای«شخصی» است.

روز یازده اکتبر از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی دختر بچه ها معرفی شده است.

خانم اوباما در مقاله خود نوشته است که پدر و مادرش و خیلی‌های دیگر در محله ای که او در آن بزرگ شد تحصیلات در سطح کالج نداشتند، اما به خاطر تلاش زیاد و کمک‌های مالی فراوان، او امکان این را یافت که در برخی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کند و آن آموزش‌ها فرصت‌های زیادی را ایجاد کرد و به او اعتماد به نفس داد که به دنبال آرزوهایش برود و در دنیا صدایی داشته باشد.

میشل اوباما نوشته است: «برای من آموزش قدرت بود.»

میشل اوباما در مقاله خود به ملاقات با ملاله یوسف‌زی اشاره کرده که هنگام رفتن به مدرسه در پاکستان مورد حمله عوامل طالبان پاکستان قرار گرفت.

میشل اوباما نوشته است تروریست‌هایی که نزدیک بود ملاله را بکشند، می خواستند او را ساکت کنند، آرزوهایش را بکشند، و قدرتش را از او بگیرند.

توئیت خانم اوباما همزمان با روز دختران

میشل اوباما می گوید به همین خاطر تصمیم گرفت که به عنوان «بانوی اول» آمریکا روی تحصیل دختران جهان کار کند چرا که ده‌ها میلیون دختر نظیر ملاله در جهان هستند که به مدرسه نمی روند.

میشل اوباما می گوید به عنوان بانوی اول آمریکا نه بودجه ای از خودش برای اجرای برنامه‌هایش دارد و نه قدرت تصویب قوانین را دارد و به همین خاطر زمانی که برنامه «بگذارید دختران یاد بگیرند» را آغاز کرد بسیاری در تاثیر گذار بودن آن ابراز تردید کردند.

اما میشل اوباما می گوید این برنامه در یک سال و نیم گذشته با برخی از بزرگترین شرکت‌ها و سازمان‌های جهانی و برخی کشورها نظیر کانادا، مکزیک، کشورهای شمال اروپا در این زمینه همکاری کرده است و کشورهایی مثل ژاپن، کره جنوبی و بریتانیا وعده داده اند که مجموعا نزدیک به ۶۰۰ میلیون به این برنامه کمک کنند و گروه بانک جهانی نیز در پنج سال آینده ۲.۵ میلیارد دلار در برنامه «بگذارید دختران یاد بگیرند» در بیش از ۵۰ کشور سرمایه گذاری خواهد کرد.

میشل اوباما با اشاره به فیلم جدید شبکه سی.ان.ان در مورد آموزش دختران در سطح جهان با نام «ما بلند خواهیم شد» گفته است این فیلم که این هفته پخش می شود خیلی مهم است چرا که ماجرای این دختران را شرح می دهد که با برخی از آنها در لیبریا و مراکش در تابستان گذشته دیدار کرده است.

میشل اوباما نوشته است در روز بین المللی دختران، از مخاطبانش می خواهد به آنها برای دریافت آموزشی که سزاوار آن هستند کمک کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG