لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

تقدیر آنجلینا جولی از ملاله یوسف زی


آنجلینا جولی در نشست زنان در جهان، نیویورک، ۴ آوریل ۲۰۱۳
آنجلینا جولی در نشست زنان در جهان، نیویورک، ۴ آوریل ۲۰۱۳
آنجلینا جولی، بازیگر شاخص آمریکایی و سفیر حسن نیت سازمان ملل، از ملاله یوسف زی، دختر ۱۵ ساله پاکستانی که به چهره ای بین المللی بدل شده، تقدیر کرد.

خانم جولی طی سخنانی در روز نخست نشستی با نام «زنان در جهان»، اصابت گلوله به سر ملاله را سبب قوی تر شدن او خواند و افزود:«به رغم آنان که بی رحمانه خواهان خاموشی اش بودند، صدای او اکنون رساتر شده و نه تنها از دولت پاکستان، که از دولتهای همه کشورهای جهان می خواهد که حق تحصیل هر کودک و نوجوانی را، خواه پسر باشد یا دختر، تأمین کنند.»

ملاله یوسف زی به نماد شاخصی از مقاومت در برابر طالبان تبدیل شده است.
نهاد بین المللی فعال امور زنان موسوم به«زنان در جهان» در پی تیراندازی طالبان به ملاله و آسیب شدید مغزی او، صندوقی را با نام او گشود و اعلام کرد که اداره آن نیز به عهده خود ملاله خواهد بود. ملاله ۱۵ ساله گفته است می خواهد دارایی این صندوق را برای کمک به تحصیل دختران در پاکستان هزینه کند.

ملاله یوسف زی که هفت ماه اخیر را برای طی کردن روند درمان خود در بریتانیا به سر برده، در همان کشور تحصیل را از سرگرفته است. پزشکان معالج وی در ماه فوریه (نزدیک به دو ماه پیش)، هنگام مرخص شدن ملاله از بیمارستان، اعلام کردند که به دنبال چند جراحی برای بهبود شنوایی گوش چپ و ترمیم جمجمه اش با تیتانیم، حال او رضایت بخش است.
XS
SM
MD
LG