لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۴

اوباما: برای طبقه متوسط خیلی بیشتر می‌توان کار انجام داد


رئيس جمهوری ايالات متحده، باراک اوباما، در خلال بازديد از آستين (تگزاس) درباره اقتصاد سخنرانی کرد – ۱۹ نيرماه (۱۰ ژوئيه)
رئيس جمهوری ايالات متحده، باراک اوباما، در خلال بازديد از آستين (تگزاس) درباره اقتصاد سخنرانی کرد – ۱۹ نيرماه (۱۰ ژوئيه)

اوباما: بهبود اقتصادی پيش‌رو به دلیل انعطاف پذیری، عزم و پشتکار آمریکایی‌ها ممکن شده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا، می‌گوید رهبران مؤسسات تجاری در سراسر جهان، برای نخستين بار در بیش از یک دهه، ایالات متحده را به جای چین به عنوان بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری اعلام کرده‌اند.

باراک اوباما در سخنرانی هفتگی خود در روز شنبه ۲۸ تيرماه گفت بهبود اقتصادی پيش رو به دلیل انعطاف‌پذیری، عزم و پشتکار آمریکایی‌ها امکان‌پذیر شده است.

وی در ادامه گفت، ظرف ۵۲ ماه گذشته ۱۰ ميليون شغل ايجاد شده است، اما برای طبقه متوسط و آنهايی که می‌خواهند به طبقه متوسط بپيوندند «خیلی بيشتر» می‌توان فعاليت کرد و فرصت‌های بيشتری می‌توان خلق نمود، از جمله افزایش حداقل دستمزدها، مبارزه برای دستمزد عادلانه و مرخصی با استفاده از حقوق، و تصويب لايحه «معقول» اصلاح قانون مهاجرت.

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود، هیچ چیز برای او مهم تر از حصول اطمینان از اين نيست که آمریکا به عنوان مکانی باقی بماند که در آن هر کسی که سخت کار می‌کند، بتواند به زندگی موفقيت‌آميزی برسد.

در پاسخ حزب جمهوری‌خواه به سخنان رئيس‌جمهوری، استیو اسکاليز نماینده مجلس از ايالت جنوبی لوئيزيانا گفت، ايجاد اشتغال برای آمريکایی‌ها مستلزم آن است که آقای اوباما نمايندگان دموکرات مجلس سنا را تشویق به تصویب لوایح تایید شده مجلس نمايندگان کند.

XS
SM
MD
LG