لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۳

کاهش درخواست مزایای بیکاری در آمریکا


ریچارد ماتوس ۵۹ ساله در مرکز دولتی کاریابی در شهر سیلم اورگون
ریچارد ماتوس ۵۹ ساله در مرکز دولتی کاریابی در شهر سیلم اورگون
یکی از نشانه های دیگر بهبود وضع بازار کار ایالات متحده این است که شمار افرادی که برای دریافت مزایای بیکاری درخواست داده اند، به پایین ترین حد در ۷ سال اخیر رسیده است.

وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد در هفته کاری منتهی به امروز ۲۹۷ هزار فرم تقاضای دریافت مزایای بیکاری از دولت دریافت کرده، که نسبت به هفته قبل ۲۴ هزار فرم کمتر است، و در مقایسه با ماه مشابه در سال ۲۰۰۷ پایین ترین تعداد را نشان می دهد.

در ماه گذشته هم شرکت ها و مشاغل تجاری آمریکا شمار کمتری از کارکنان را اخراج کرده، و عده بیشتری را استخدام کردند. با افزوده شدن ۲۸۸ هزار شغل به بازار کار، نرخ بیکاری در بزرگترین اقتصاد جهان کاهش یافته و به ۶ و سه دهم درصد رسیده است.

دولت آمریکا در گزارش جداگانه ای اعلام کرد بهای کالاهای اساسی در ماه گذشته سه دهم درصد افزایش داشته که در تقریباً یک سال اخیر بیشترین افزایش را نشان می دهد.

تحلیلگران بالارفتن قیمت ها را نشانه ای بر بالا رفتن تورم در ماه های آینده می دانند، که با بهبود وضع اقتصادی همراه شده است. در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، سرما و برف غیرمعمول، موجب کندی گردش اقتصاد در آمریکا شد.
XS
SM
MD
LG