لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۹

عیادت باراک اوباما از نماینده مجروح کنگره در آریزونا


باراک اوباما و همسرش میشل اوباما در فرودگاهی در شهر توسان ایالت آریزونا - ۱۲ ژانویه ۲۰۱۰
باراک اوباما و همسرش میشل اوباما در فرودگاهی در شهر توسان ایالت آریزونا - ۱۲ ژانویه ۲۰۱۰

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا از گبریل گیفوردز، نماینده دموکرات کنگره آمریکا که شنبه گذشته در ایالت آریزونا هدف گلوله قرار گرفت، عیادت کرد. خانم گیفودرز در مرکز پزشکی دانشگاه شهر توسان، در آریزونا بستری است. حال خانم گیفوردز همچنان وخیم اعلام شده است.

گبریل گیفوردز که شنبه گذشته در حال ملاقات با شماری از رای دهندگان آمریکایی بیرون از ساختمان یک فروشگاه در شهر توسان بود، از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت. یک سخنگوی بیمارستانی که خانم گیفوردز در آن بستری است، روز چهارشنبه گفت وضعیت وی رو به بهود است و او بیش از گذشته به دستورات واکنش نشان می دهد.

رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه مدتی را با گبریل گیفوردز و همسرش، مارک کلی که از فضانوردان آمریکایی است، در مرکز پزشکی دانشگاه شهر توسان سپری کرد. آقای اوباما همچنین با دو تن دیگر از اعضای خانواده قربانیان تیراندازی توسان ملاقات کرد.

فرد مهاجم، جارد لافنر، ۲۲ ساله، علاوه بر گبریل گیفوردز، دوازده نفر دیگر را در آن تیراندازی مجروح کرد و شش نفر دیگر را کشت.او چند روز پیش در دادگاه برابر اتهامات خود قرار گرفت.

آقای اوباما سپس در یک مراسم یادبود برای قربانیان که در دانشگاه آریزونا برگزار شده بود، شرکت کرد. رییس جمهوری آمریکا به همراه همسرش، میشل اوباما و قانونگذاران ایالت آریزونا از شهر واشنگتن عازم این ایالت شد.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نیز که گبریل گیفوردز یک عضو آن است، به همکار مجروح خود و دیگر قربانیان حادثه تیراندازی توسان ادای احترام کردند. جان بونر، رییس مجلس نمایندگان آمریکا بیانیه ای در محکومیت این حمله و تجلیل از قربانیان آن صادر کرد. در این بیانیه همچنین برای بهبودی وضعیت جسمی گیفوردز ابراز امیدواری شد. یک کودک نه ساله و یک قاضی فدران از جمله قربانیان تیراندازی توسان بودند.

XS
SM
MD
LG