لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

شرایط جسمی گبریل گیفوردز همچنان وخیم است


تصویر گبریل گیفوردز عضو دموکرات کنگره آمریکا در میان شمع های روشن در مرکز پزشکی دانشگاه توسان - ۸ ژانویه ۲۰۱۱
تصویر گبریل گیفوردز عضو دموکرات کنگره آمریکا در میان شمع های روشن در مرکز پزشکی دانشگاه توسان - ۸ ژانویه ۲۰۱۱

مقامات پزشکی می گویند شرایط جسمی گبریل گیفوردز، نماینده کنگره آمریکا از ایالت آریزونا، هنوز وخیم است. خانم گیفوردز روز شنبه، در یک تیراندازی مرگبار از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت. پزشکان، با احتیاط نسبت به بهودی وی ابراز خوشبینی کرده اند.

دکتر پیتر ریی، از مرکز پزشکی دانشگاه توسان آریزونا روز یکشنبه به خبرنگاران گفت گیفوردز در کمای پس از عمل جراحی قرار دارد و روندِ بهبودی دوران پس از عمل را طی می کند.

گبریل گیفوردز عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، پس از اینکه مورد حمله یک مرد مسلح قرار گرفت، در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت.

دکترپیتر ریی اضافه کرد که این نماینده کنگره، به دستورات ساده پزشکان واکنش نشان داده و پزشکان با توجه به شرایط او دلگرم شده اند.

شش نفر در تیراندازی روز شنبه در یک خرده فرودشی مواد غذایی در شهر توسان ایالت آریزونا کشته شدند. گبریل گیفوردز، عضو دموکرات کنگره در مجلس نمایندگان آمریکا، با شماری از رای دهندگان آمریکایی در حال ملاقات بود. از جمله قربانیان این تیراندازی، یک دختر ۹ ساله، یک قاضی فدرال و یک کارمند کنگره بودند.

دادستان ها روز یکشنبه علیه جرد لافنر ، متهم تیراندازی اعلام جرم کردند. وی که ۲۲ سال دارد، به یک فقره تلاش برای ترور عضو کنگره آمریکا، دو فقره قتل یک کارمند فدرال و دو فقره تلاش برای قتل یک کارمند فدرال متهم شده است.

پلیس می گوید لافنر زمانی که خواست اسلحه خود را دوباره پر کند، توسط دو رهگذر مورد حمله قرار گرفت و متوقف شد.

پزشکان می گویند از ۱۴ نفری که در این حمله مجروح شدند، تنها خانم گیفوردز در شرایط وخیم قرار دارد

XS
SM
MD
LG