لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۴

اوباما: آمریکا همچنان سوگوار تیراندازی مرگبار در آریزونا است


باراک اوباما و میشل اوباما در مراسم ادای احترام به قربانیان تیراندازی ایالت آریزونا - ۱۰ ژانویه ۲۰۱۰
باراک اوباما و میشل اوباما در مراسم ادای احترام به قربانیان تیراندازی ایالت آریزونا - ۱۰ ژانویه ۲۰۱۰

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا می گوید کشور همچنان در سوگ و شوک ناشی از تیراندازی مرگبار روز شنبه در ایالت آریزونا است، حادثه ای که شش کشته بر جای گذاشت و یک عضو کنگره آمریکا را به شدت مجروح کرد.

آقای اوباما این سخنان را روز دوشنبه در کاخ سفید، و ساعاتی پس از برگزاری مراسم سکوت برای احترام به قربانیان حادثه تیراندازی در شهر توسان برگزار کرد. کاخ سفید، رهبری این مراسم را بر عده داشت.

در کاخ سفید آقای اوباما به همراه میشل اوباما، بانوی اول آمریکا لحظاتی را به یاد قربانیان تیراندازی روز شنبه آریزونا در سکوت سپری کردند. کارکنان و بازدید کنندگان نیزبر روی پله های ساختمان کپیتول ایستادند.

بازار بورس نیویورک و دیگر مراکز عمومی نیز دقیقه ای را در سکوت سپری کردند.

پزشکانی که در حال معالجه گبریل گیفوردز، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا هستند، می گویند آنها تا حدی بیشتر از قبل، نسبت به بهبودی وی خوشبین هستند.

دکتر ها در مرکز پزشکی دانشگاه آریزونا، روز دوشنبه به خبرنگاران گفتند که ورم مغز خانم گیفوردز، ۴۰ ساله، بیشتر نشده است.

وی روز شنبه بیرون از یک فروشگاه، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله یک فرد مهاجم قرار گرفت.

دکتر مایکل لمول گفت گبریل گیفوردز، به دستورات ساده واکنش نشان می دهد. اما این پزشک نسبت به بیان اینکه خطر از عضو مجروح کنگره رفع شده است، جانب احتیاط را گرفت.

جارد لافنر متهم تیراندازی شهر توسان ، قرار است روز دوشنبه در شهر فنیکس آریزونا در دادگاه فدرال حاضر شود. وی که ۲۲ سال دارد، به یک فقره تلاش برای ترور عضو کنگره آمریکا، دو فقره قتل یک کارمند فدرال و دو فقره تلاش برای قتل یک کارمند فدرال متهم شده است.

XS
SM
MD
LG