لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۹

دو پرستار در نیویورک به جعل کارت واکسیناسیون کرونا و کسب ۱.۵ میلیون دلار سود غیرقانونی متهم شدند


کارت واکسیناسیون کووید-۱۹ مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده آمریکا - آرشیو
کارت واکسیناسیون کووید-۱۹ مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده آمریکا - آرشیو

دادستان و مقام‌های پلیس نیویورک می‌گویند دو پرستار در جزیره «لانگ آیلند» نیویورک، به جعل کارت واکسیناسیون کرونا و کسب بیش از ۱.۵ میلیون دلار سود غیرقانونی ناشی از این اقدام متهم شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس، جولی دوونو، صاحب مرکز مراقبت‌های بهداشتی اطفال «وایلد چایلد» در شهرک امیتی‌ویل، ایالت نیویورک و کارمندش، ماریسا اورارو، هر دو به جعل اسناد دولتی متهم شدند. خانم دوونو همچنین به ارائه ابزاری برای ثبت اسناد جعلی متهم شد. این دو پرستار روز جمعه ۸ بهمن محاکمه شدند.

ریموند تییرنی، دادستان شهرستان سافولک گفت که این دو پرستار متخلف، کارت های واکسیناسیون جعلی را برای بزرگسالان به مبلغ ۲۲۰ دلار و برای کودکان به مبلغ ۸۵ دلار صادر می‌کردند. وی افزود، خانم دوونو که یک پرستار متخصص و خانم اورورو که یک پرستار عادی است، اطلاعات نادرست مربوط به واکسیناسیون را در پایگاه داده‌های ایمنی‌سازی ایالت وارد کرده‌اند.

دادستان‌ها گفتند که این دو به یک مامور مخفی، بدون این که واکسن کرونا زده باشند، کارت جعلی واکسیناسیون فروختند.

مقامات پلیس گفتند که پس از جستجوی خانه خانم دوونو، حدود ۹۰۰ هزار دلار پول نقد و یک دفتر حساب پس انداز پیدا کردند که سود بیش از ۱.۵ میلیون دلاری حاصل از از این ترفند را، که از ماه نوامبر ۲۰۲۱ آغاز شده بود، نشان می‌دهد.

XS
SM
MD
LG