لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۶

در یک نظرسنجی جدید اکثر شرکت کنندگان با توافق اتمی ایران مخالفت کردند


محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در حال دست دادن باجان کری وزیر امور خارجه آمریکا پس از حصول توافق حامع اتمی - ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در حال دست دادن باجان کری وزیر امور خارجه آمریکا پس از حصول توافق حامع اتمی - ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵

در یک نظرسنجی جدید، که سوالات آن صرفا این بود: «آیا از توافق اتمی با ایران دفاع می کنید و یا مخالف آن هستید؟» و «آیا توافق اتمی با ایران دنیا را امن تر می کند و یا امنیت آن را کاهش می دهد؟»، اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی با توافق اتمی با ایران مخالفت کردند.

۵۷ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند مخالف توافق اتمی هستند و ۲۸ درصد گفتند موافق آن هستند. اما در این بین، ۵۲ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی که گفتند دموکرات هستند، از توافق اتمی با ایران حمایت کردند در حالی که از شرکت کنندگان جمهوریخواه تنها ۳ درصد از توافق حمایت کردند.

در همین حال ۵۸ درصد، در مقابل ۳۰ درصد فکر می کنند توافق اتمی با ایران از امنیت دنیا می کاهد. در این بخش، ۵۴ درصد دموکرات ها گفتند که توافق اتمی دنیا را امن تر می کند در حالی که تنها ۴ درصد جمهوریخواهان گفتند تاثیر توافق افزایش امنیت دنیا است.

مستقل ها نیز به طور عمده نظر منفی به توافق دارند. این نظرسنجی را دانشگاه کوینیپیاک در ایالت کانتیکت آمریکا، انجام داده است.

XS
SM
MD
LG