لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

نظرسنجی موسسه یهودی: اکثر یهودیان آمریکایی از توافق ایران حمایت می کنند


موسسه یهودی جی استریت مستقر در واشنگتن از نتایج نظرسنجی جدیدی خبرداده که حاکی است اکثریت یهودیان آمریکایی از توافق اتمی با ایران حمایت می کنند. طبق این نظرسنجی، ۶۰ درصد یهودیان آمریکایی موافق توافق اتمی ایران و ۴۰ درصد آن ها مخالف آن هستند.

بزرگترین گروه حامی توافق اتمی ایران، یهودیان آمریکایی زیر ۴۰ سال هستند اما اکثریت افراد ۴۰ سال به بالا نیز همچنان حامی توافق هستند.

حمایت ۶۰ درصدی شهروندان یهودی آمریکا در نظرسنجی اخیر کمی بیشتر از آن چیزی است که نظرسنجی های انجام شده از عموم آمریکایی ها نشان داده است.

یهودیان آمریکایی اخبار مربوط به توافق اتمی ایران را با جدیت دنبال می کنند و ۳۲ درصدشان معتقدشان که این یک توافق خوب است.

این نظرسنجی می گوید ۷۰ درصد شرکت کنندگان از رابطه آمریکا با ایران حمایت می کنند حتی اگر در مخالفت با اسرائیل و متحدان عرب آمریکا باشد و ۶۹ درصد موافق فشار آمریکا بر اسرائیل و متحدان عربش هستند تا با موضوع کنار بیایند.

نظرسنجی جی استریت حاکی است که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، یهودیان آمریکایی قصد دارند به کاندیدای دمکراتیک رای بدهند.

جی استریت نظرسنجی فوق را از ۲۱ تا ۲۳ ژوئیه انجام داده و در آن هزار نفر شرکت کرده اند.

جی استریت یک نهاد غیرانتفاعی و لیبرال در آمریکا است که هدفش پایان صلح آمیز درگیری اسرائیل و فلسطینی ها و همچنین ارتقاء نقش رهبری آمریکا است. جی استریت خود را سازمانی حامی اسرائیل می داند و حق دفاع از خود را برای اسرائیل به رسمیت می شناسد. این سازمان می گوید محلی سیاسی برای آمریکایی های حامی اسرائیل و حامی صلح است و از صلح اسرائیل و همسایگانش حمایت می کند.

XS
SM
MD
LG