لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

رهبر کره شمالی سال ٢٠٢٢ را سال «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» توصیف کرد


کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، روز جمعه ١١ دی گفت هدف کشورش در سال ٢٠٢٢، جهش به سوی توسعه اقتصادی و بهبود معیشت مردم در «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» است.

وی که در پایان چهارمین جلسه عمومی هشتمین کمیته مرکزی حزب کارگران کره سخنرانی می‌کرد، بیش از سلاح‌های هسته‌ای یا ایالات متحده، به موضوعاتی همچون کارخانه‌های تراکتور و یونیفورم‌های مدارس پرداخت.

این سخنرانی کیم جونگ اون همزمان با دهمین سالگرد به قدرت رسیدن وی بود.

او در سخنرانی‌های نزدیک به سال نو معمولا مسائل سیاست خارجی عمده از قبیل تعاملات دیپلماتیک با کره جنوبی و ایالات متحده را اعلام می‌کرد.

به نظر می‌رسد تمرکز کیم جونگ اون بر مسائل داخلی نشانگر مشکلات اقتصادی عمیقی باشد که بستن مرزها به دلیل مقابله با همه‌گیری کرونا آنها را بیش از پیش تشدید کرده است. سازمان‌های امدادرسان بین‌المللی نسبت به کمبود غذا و وقوع یک بحران انسانی در کره شمالی هشدار داده‌اند.

رهبر کره شمالی در سخنرانی روز جمعه خود اشاره‌ای به دعوت ایالات متحده به گفت‌وگوهای مربوط به عاری‌کردن شبه‌جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای و یا تلاش کره جنوبی در راستای اعلام رسمی پایان جنگ ١٩۵٣-۱۹۵۰ کره به عنوان راهی برای ازسرگیری مذاکرات نکرد.

کره شمالی پیشتر با ادعای اعلام آمادگی برای حل مسائل از طریق دیپلماسی، تحریم‌های ایالات متحده و مانورهای نظامی را مانع این کار دانسته است.

XS
SM
MD
LG