لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۸

رزمایش مشترک آمریکا، ژاپن، و کره جنوبی برای مقابله با تهدیدات پیونگ‌یانگ


کشتی‌های جنگی کره جنوبی، ژاپن و آمریکا در آب‌های سواحل شرقی کره جنوبی. دوشنبه، ۱۷ آوریل ۲۰۲۳
کشتی‌های جنگی کره جنوبی، ژاپن و آمریکا در آب‌های سواحل شرقی کره جنوبی. دوشنبه، ۱۷ آوریل ۲۰۲۳

آمریکا، کره جنوبی، و ژاپن روز دوشنبه یک رزمایش مشترک دفاع موشکی دریایی را به منظور بهبود توانایی‌های خود برای مقابله با تهدیدات کره شمالی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رزمایش روز دوشنبه این سه کشور در آب‌های بین‌المللی بین کره و ژاپن برگزار شد.

این سه کشور در مذاکرات روز جمعه خود در واشنگتن توافق کرده بودند که برای تقویت همکاری‌های دیپلماتیک و نظامی، رزمایش‌های منظم دفاع موشکی و ضد زیردریایی برگزار کنند.

کره شمالی که مجهز به تسلیحات هسته‌ای است، روز جمعه یک موشک جدید بالستیک قاره‌پیما با سوخت جامد را آزمایش کرد سوخت‌های جامد، در مقایسه با سوخت‌های مایع، سرعت پرتاب را بیشتر می‌کنند. کارشناسان نظامی می‌گویند این موضوع، پرتاب به سوی هدف را پیش از آن که طرف مقابل از قبل و در مدت زمان کافی آماده شود، آسان می‌‌کند.

این اقدام کره شمالی انتقاد آمریکا را به همراه داشت. در مقابل، نایب رئیس کمیسیون مرکزی نظامی حزب حاکم کره شمالی، در بیانیه‌ای از واشنگتن به دلیل درخواست برای برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ انتقاد کرد.

این مقام کره شمالی تهدید کرد: «اگر آمریکا هشدارهای مکرر ما را نادیده بگیرد و به اقداماتی که محیط امنیتی شبه جزیره کره را به خطر می‌اندازد ادامه دهد، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد تا بحران امنیتی آشکارتر و تهدیدی شکست‌ناپذیر را احساس کند.»

در این حال، قرار است نیروهای هوایی کره جنوبی و آمریکا رزمایش‌هایی را از دوشنبه آينده به مدت ۱۲ روز آغاز کنند.

XS
SM
MD
LG