لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۲

مقامات بیش از ٣٠ کشور «نحوه مقابله با فعالیت‌های تروریستی حزب‌الله» را بررسی کردند


تظاهرات طرفداران حزب‌الله در حومه بیروت، لبنان. آرشیو
تظاهرات طرفداران حزب‌الله در حومه بیروت، لبنان. آرشیو

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مقابله با فعالیت‌های تروریستی و غیرقانونی حزب‌الله لبنان در نهمین نشست «گروه هماهنگ‌سازی اجرای قانون» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طبق این بیانیه، نشست این گروه طی روزهای ٢٩ و ٣٠ ژوئن (هشتم و نهم تیرماه) با مشارکت بیش از ٣٠ کشور از خاورمیانه، آمریکای جنوبی و مرکزی، اروپا، آفریقا، هند و اقیانوسیه، و آمریکای شمالی در اروپا برگزار شد.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید توطئه‌های تروریستی حزب‌الله در سطح بین‌المللی، تهیه تسلیحات، طرح‌های مالی و همچنین نوع واکنش این گروه مورد حمایت ایران برای دور زدن قانون، از موضوعات مهم مورد بحث در این نشست بود. بر اساس این گزارش، شرکت‌کنندگان در نشست «درباره ابزارهای قانونی و مالی جهت مختل‌کردن فعالیت‌های تروریستی و جنایتکارانه حزب‌الله و شبکه‌های مرتبط با آن» به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست درباره اقدام برخی دولت‌های واقع در اروپا، آمریکای جنوبی و مرکزی، و حوزه هند و اقیانوسیه مبنی بر افزودن حزب‌الله به فهرست گروه‌های تروریستی و ممنوع کردن فعالیت‌های آن گفت‌وگو شد.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، مقاماتی از وزارت‌های خارجه، خزانه‌داری، دادگستری، و همچنین اف‌بی‌آی و اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا در نهمین نشست گروه هماهنگ‌سازی اجرای قانون حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG