لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۰

جشن‌های سال نو میلادی در سایه «امیکرون»؛ گوی بلورین نیویورک تنها ۱۵ هزار تماشاگر داشت


جشن سال نو در میدان تایمز نیویورک- ۱ ژانویه ۲۰۲۲
جشن سال نو در میدان تایمز نیویورک- ۱ ژانویه ۲۰۲۲

جشن‌های سال نو میلادی در سراسر جهان زیر سایه سنگین اُمیکرون، گونه جدید کووید-۱۹، برگزار شد. شهر نیویورک به روال سال‌های پیش از کرونا، سال ۲۰۲۲ را با فرو افتادن گوی بلورین در میدان تایمز جشن گرفت.

افتادن گوی مشهور بلورین ۶ تُنی در نخستین لحظه آغاز سال نو در میدان تایمز نیویورک، تنها ۱۵ هزار تماشاگر داشت؛ در حالی که در سال‌های پیش از آغاز همه‌گیری کرونا، جمعیت حاضر در این میدان تاریخی به ۵۸ هزار نفر می رسید.

سال گذشته به دلیل شیوع کرونا مراسم سال نو در این میدان برگزار نشد، اما با تولید واکسن‌های ضد کووید-۱۹ امید می‌رفت که مشکل همه‌گیری در طول سال ۲۰۲۱ حل شود. خودداری جمعیت بزرگی از مردم از واکسن زدن و شیوع گونه جدید، این امید را تا اندازه‌ای بر باد داده و مقام‌های بهداشتی فدرال و ایالتی روز جمعه در مورد گردهمایی‌ها و جشن‌های بزرگ هشدار دادند.

نیویورک، آمریکا
نیویورک، آمریکا

مقام‌های شهر نیویورک در عین حال با برگزاری جشن امسال نشان دادند که این کلان شهر حتا در اوج همه‌گیری کرونا، جشن شادی سال نو را برگزار می‌کند.

از همه کسانی که در میدان تایمز در مراسم آغاز سال نو حضور داشتند خواسته شده بود ماسک بزنند و مدارک دایر بر واکسینه شدن خود را به ماموران برگزار کننده نشان دهند.

تابلوی ماسک بزنید در میدان تایمز نیویورک پیش از آغاز جشن سال نو و افتادن گوی بلورین
تابلوی ماسک بزنید در میدان تایمز نیویورک پیش از آغاز جشن سال نو و افتادن گوی بلورین

بیل د بلاسیو ، شهردار نیویورک، که با آغاز سال نو مدت خدمتش در مقام شهردار پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده به پایان رسید، در این مراسم اعلام کرد که برگزاری جشن نشان می‌دهد نیویورک در مسیر خود پیش می‌رود.

اریک آدامز شهردار جدید نیویورک پس از افتادن گوی بلورین و تحویل سال نو، در مراسم ادای سوگند شرکت کرد و گفت «نیویورک با این مراسم به سراسر آمریکا نشان می‌دهد که ما باز گشته‌ایم. ما مقتدرانه باز می‌گردیم چون اینجا نیویورک است.»

جمعیت حاضر در میدان با ابراز احساسات نشان دادند که در این امیدواری با شهردار جدید شهر همراهند.

XS
SM
MD
LG