لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۴

آمریکا رئیس بانک مرکزی روسیه و مقامات موثر در الحاق مناطقی از اوکراین را تحریم کرد


الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، هنگام سخنرانی در مجمع اقتصاد جهانی در سنت پیترزبورگ، روسیه
الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، هنگام سخنرانی در مجمع اقتصاد جهانی در سنت پیترزبورگ، روسیه

رئیس بانک مرکزی و مقامات بلندپایه حکومت روسیه با حکم رئيس جمهوری آمریکا، تحت تحریم‌های همه جانبه قرار گرفتند.

ساعتی بعد از امضای سند الحاق مناطق دونستک، لوهانسک، ژاپوریژیا، و خرسون اوکراین به قلمرو روسیه توسط ولادیمیر پوتین، وزارت دارایی آمریکا مقاماتی را که در اشغال این مناطق و برگزاری «همه‌پرسی ساختگی استقلال» دست داشتند،‌ به همراه بستگان و سازمان‌های تابعه آنها، مورد تحریم قرار داد.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، بلندپایه‌ترین مقام حکومت روسیه است که در ارتباط با حکم استقلال این مناطق شرقی اوکراین، تحریم می‌شود. ده‌ها شرکت، نهاد، و سازمان که به گفته مقامات واشنگتن در مراحل الحاق رسمی این مناطق از خاک اوکراین به روسیه مسئولیت داشتند، نیز در فهرست تحریم‌شدگان جای گرفتند.

علاوه بر آنها، ۱۴ شرکت تدارکات ارتش از جمله دو شرکت بین‌المللی نیز که به گفته وزارت دارایی آمریکا در زنجیره‌ تامین نیروهای مسلح روسیه نقش ایفا می‌کنند، تحریم شدند.

در میان نهادها و موسسات تحریم شده، ۵۷ شرکت و سازمان روسی در جزیره کریمه قرار دارند که وزارت دارایی آمریکا تشخیص داد به جنگ روسیه در اوکراین کمک می‌کتند.

وزارت دارایی آمریکا در بیانیه خود کشورهای دیگر را از همکاری با جنگ روسیه در اوکراین برحذر داشت. در حال حاضر، کنترل‌های صادراتی آمریکا در مورد روسیه، نهادهای تامین‌کننده نیازهای صنعتی نیروهای مسلح روسیه و بلاروس در کشورهای ثالث را نیز در برمی‌گیرد.

XS
SM
MD
LG