لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۹

سوفیا ورگارا، هنرمند کلمبیایی‌تبار، در نقش «ملکه مواد مخدر جهان» بازی می‌کند


سوفیا ورگارا
سوفیا ورگارا

سوفیا ورگارا، بازیگر مشهور کلمبیایی‌تبار، در سریال جدید شبکه اینترنتی «نتفلیکس» در نقش گریزلدا بلانکو، مشهور به ملکه مواد مخدر جهان ظاهر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «ددلاین»، این سریال کوتاه شش قسمتی بر اساس رویدادهای واقعی ساخته می‌شود و ماجراهای گریزلدا بلانکو، رهبر یکی از موفق‌ترین و مخوف‌ترین کارتل‌های مواد مخدر کلمبیا را روایت می‌کند.

او شخصیتی پیچیده داشت و مادری فداکار بود که با ترکیبی از جذبه و خشونت، موفق به مدیریت زندگی خانوادگی و تجارت شد.گریزلدا بلانکو در کلمبیا به «بیوه سیاه» شهرت دارد.

اینگرید اسکاحدا، خالق این مجموعه، فیلمنامه را می‌نویسد و یکی از تهیه‌کنندگان نیز هست.

هر چند که او این اثر را با همکاری تعدادی از تهیه‌کنندگان سریال «نارکوس» تولید می‌کند، ولی این مجموعه ارتباطی با آن سریال که درباره قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر در کلمبیا و مکزیک است، ندارد.

سوفیا وراگا علاوه بر بازی در این نقش، یکی از تهیه‌کنندگان سریال نیز هست.

سوفیا وراگا
سوفیا وراگا

این بازیگر کلمبیایی‌تبار در بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر کرد، گریزلدا بلانکو را شخصیت بزرگی توصیف کرد که با روش‌های بی‌رحمانه اما مبتکرانه خود، سال‌ها پیش از مردانی که امروز به عنوان پادشاهان مواد مخدر شناخته می‌شوند، ملکه یک امپراتوری میلیاردی مواد مخدر بود.

تهیه کنندگان سریال با اشاره به این که سوفیا وراگا همواره علاقه زیادی به ساخت پروژه‌ای درباره گریزلدا بلانکو داشته است، از همراهی و حمایت او قدردانی کردند.

گریزلدا بلانکو زمانی در فرهنگ عامه مشهور شد که در سال ۲۰۰۶ مستندی با عنوان «کابوی‌های کوکائین» درباره او ساختند. دو سال بعد هم دنباله این مستند توسط بیلی کوربن تولید شد.

شبکه «لایف تایم» در سال ۲۰۱۸ فیلمی به نام «مادرخوانده کوکائین» درباره گریزلدا بلانکو ساخت که نقش او را کاترین زتا جونز بازی کرد.

جنیفر لوپز نیز اخیرا اعلام کرده است که می‌خواهد فیلمی درباره گریزلدا بلانکو با عنوان «مادرخوانده» بسازد و در این نقش ظاهر شود.

XS
SM
MD
LG