لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۰

واکنش بنیامین نتانیاهو به اتهامات فساد مالی: «پوچ هستند»


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اتهامات علیه او مبنی بر دریافت هدایای شخصی از دو تاجر را رد و آنها را «پوچ» خطاب کرد.

آقای نتانیاهو روز جمعه، ۱۰ دی ماه، در واکنش به اتهامات فساد مالی علیه او گفت «تمام این به اصطلاح رسوایی ها پوچ از آب درآمده اند، و مشخص خواهد شد که اتهاماتی که هم اکنون در رسانه ها منتشر شده اند نیز بی اساس هستند.»

شبکه دو تلویزیون اسرائیل روز پنجشنبه، ۹ دی، گزارشی پخش کرد که ادعا می کند آقای نتانیاهو در قبال دریافت هدایای شخص از چند تاجر داخل و خارج از اسرائیل برای آنها «خدمات شخصی» انجام داده است. بنا به این گزارش، آقای نتانیاهو همچنین مظنون اصلی تحقیقات دیگری است که درباره افراد خانواده او در حال شکلگیری است. به گفته این گزارش، تحقیقات کیفری از هفته آینده آغاز خواهند شد.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، یک قانونگذار حزب اوپوزیسیون در مجلس اسرائیل موسوم به «کنست» خواستار تحقیقات بیشتر درباره فساد مالی بنیامین نتانیاهو شده است. به ادعای این قانونگذار، اهداکنندگان برای مصرف شخصی آقای نتانیاهو به حساب او پول واریز کرده اند.

در بخشی دیگر از اتهامات ذکر شده است که وکیل شخص آقای نتانیاهو، همچنین وکیل مدافع یک شرکت آلمانی است که در فروش معادل یک و نیم میلیارد دلار زیردریایی به اسرائیل همکاری داشته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG