لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۰

دستور تحقیقات از اتهام مالی نتانیاهو در ماجرای خرید زیردریایی از آلمان


یکی از سخنگویان آقای نتانیاهو اتهامات را رد کرده است.
یکی از سخنگویان آقای نتانیاهو اتهامات را رد کرده است.

وزیر دادگستری اسرائیل و پلیس می گویند آنها به زودی درباره تحقیقات از پرونده قضایی نخست وزیر اسرائیل اطلاع رسانی می کنند.

به نوشته اسوشیتدپرس، رسانه های اسرائیل گزارش داده اند که دادستان کل این کشور دستور تحقیقات جنایی از بنیامین نتانیاهو را صادر کرده است. وزیر دادگستری این کشور این خبر را تایید نکرد اما در بیانیه چهارشنبه اعلام کرد به زودی اطلاعات در این مورد را اطلاع رسانی می شود.

کانال تلویزیونی ۱۰ اسرائیل می گوید یکی از دو اتهام آقای نتانیاهو سنگین و با مدارک زیادی همراه است.

به گفته ارل مارگالیت نماینده پارلمان اسرائیل از حزب «اتحادیه صهیونیست» و رقیب آقای نتانیاهو، او به سوء استفاده مالی متهم است. این عضو پارلمان اسرائیل پیشتر هم از دیوانعالی اسرائیل خواستار تحقیق درباره آنچه «فساد مالی» نخست وزیر این کشور نامید، شده بود.

مارگالیت پیشتر به رسانه های اسرائیل گفته بود وکیل نتانیاهو نمایندگی یک شرکت آلمانی را برای خرید زیر دریایی توسط اسرائیل به ارزش یک و نیم میلیارد بر عهده داشته است.

به نوشته اسوشیتدپرس، یک سخنگوی نخست وزیر اسرائیل به رسانه های اسرائیلی گفته «هیچ چیز» پشت این اتهامات نیست.

در تابستان گذشته دادستان کل اعلام کرده بود درباره اتهامات مطرح شده تحقیق خواهد کرد.

دستگاه قضایی اسرائیل به برخورد با تخلفات مقام های این کشور شهرت دارد. پیش از این «موشه کاتساو» رئیس جمهوری سابق و ایرانی تبار اسرائیل به اتهام مزاحمت جنسی و مالی به شش سال زندان محکوم شد که به تازگی بعد از پنج سال از زندان آزاد شد.

همچنین «ایهود اولمرت» نخست وزیر سابق اسرائیل هم یکسال پیش به اتهام فساد مالی در اسرائیل زندانی شد. او نیز به ۱۸ ماه زندان محکوم شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG