لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۱

نتانیاهو در گفتگو با فاکس نیوز: توافق هسته‌ای ایران «احتمالاً مرده است»


بنیامین نتانیاهو،
بنیامین نتانیاهو،

بنیامین نتانیاهو، در گفتگویی با خبرگزاری آمریکایی «فاکس نیوز» گفت: اقدامات اخیر دولت ایران و وضعیت رهبری کشور نشان می‌دهد که رژیم «واقعاً ضعیف است» و توافق هسته‌ای ایران «احتمالاً مرده است.»

او در این گفتگو از زنان و مردان فوق‌العاده شجاع ایرانی تعریف و تمجید کرد.

به گفته بنیامین نتانیاهو، اقدامات اخیر دولت ایران در مورد وضعیت رهبری کشور بسیار گویا بوده و ممکن است به احتمال توافق هسته‌ای جدید پایان دهد.

نتانیاهو پس از انتشار کتاب خاطرات جدید خود با عنوان «بی‌بی: داستان من» مصاحبه‌ گسترده‌ای با «فاکس نیوز دیجیتال» داشت. چند هفته پس از پیروزی حزب «لیکود» در انتخابات اسرائیل، نتانیاهو درباره آینده توافق هسته‌ای ایران با توجه به ادامه فعالیت‌های هسته‌ای آن‌ کشور ابراز تردید کرد – و اینکه چطور جهان شاهد است که مقامات ایران برای سرکوب اعتراضات ضد دولتی به نیروهای مرگبار متوسل شده‌اند.

نتانیاهو در مورد توافق هسته‌ای ایران گفت: «احتمالاً مرده است، زیرا تمام جهان دیدند که چهره واقعی این رژیم چیست. این به لطف زنان و مردان فوق‌العاده شجاع ایرانی که علیه این رژیم شرور، قاتل و وحشی به خیابان‌ها آمدند امکان‌پذیر شده است و به نظر من مردم این سوال را از خود می پرسند، «آیا می‌خواهیم که آیت‌الله‌ها که شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند، سلاح‌های کشتار جمعی و موشک‌های بالستیک را در اختیار داشته باشد تا بتواند آنها را به هر نقطه از زمین برساند؟» و البته پاسخ منفی است.»

با ادامه اعتراضات برای پایان دادن به رژیم اسلامی، اخیراً اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه ایران در حال غنی‌سازی اورانیوم در یک تأسیسات زیرزمینی است - در سطحی نزدیک به آنچه که برای ساختن یک سلاح هسته‌ای مورد نیاز است.

وقتی فاکس نیوز از نتانیاهو پرسید که آیا از این که فشار اعتراضات ایران موجب دمدمی‌تر شدن بیشتر رفتار ایران بشود نگران است، او این احتمال را رد نکرد ولی گفت که اعتراضات، باعث افشای تهران می‌شود و آسیب‌پذیری رهبری را برملا می‌کند.

XS
SM
MD
LG