لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۵

مجری برکنار شده «ان‌بی‌سی» تقاضای غرامت سی میلیون دلاری کرد


«مت لاور» مجری برنامه صبحگاهی «امروز» بود.
«مت لاور» مجری برنامه صبحگاهی «امروز» بود.

با اینکه «مت لاور» مجری برنامه صبحگاهی «امروز» به اتهام آزار جنسی از کارش برکنار شده است، اما به نظر می رسد این کناره گیری، یک مبلغ کلان نصیب او می کند. وکلای مدافع او اعلام کرده اند برای اخراج ناگهانی، «مت لاور» سی میلیون دلار از شبکه «ان بی سی» خواهد گرفت.

مت لاور حدود بیست سال، مجری برنامه صبحگاهی «امروز» بود که به اتهام آزار جنسی ده روز پیش کنار گذاشته شد. یک روز بعد، آقای «لاور» در مورد اتهامات بدرفتاری جنسی خود به یکی از همکارانش ابراز تاسف کرد و به خاطر رنجی که به او و دیگر همکارانش وارد کرده، پوزش خواست.

روز جمعه اعلام شد، مت لاور حساب های خود را روی فضای مجازی بسته است. هنوز مشخص نیست آیا او به خاطر رفتارهای جنسی اش محاکمه می شود یا خیر. هنوز شکایتی علیه او رسما اعلام نشده است.

مت لاور برای اجرای برنامه صبحگاهی ان بی سی، سالانه ۲۰ میلیون دلار دریافت می کرد و چون او تا پایان ۲۰۱۸ قرارداد داشت، وکلای او می گویند ان بی سی باید به او سی میلیون دلار بدهد.

در دو ماه اخیر زنان زیادی علیه چهره های سینمایی و صاحبنفوذ و حتی چهره های سیاسی ادعای آزار جنسی کرده اند که برخی نیز به برکناری آنها منجر شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG