لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۱

مجری مشهور آمریکایی به دلیل رفتارهای ناشایست جنسی اخراج شد


 «مت لاور»، ۵۹ ساله، حدود بیست سال اجرای برنامه صبحگاهی «امروز» را بر عهده داشت.
«مت لاور»، ۵۹ ساله، حدود بیست سال اجرای برنامه صبحگاهی «امروز» را بر عهده داشت.

«ان بی سی» به همکاری با یکی از مجریان مشهور خود به دلیل رفتارهای ناشایست جنسی خاتمه داد. این شبکه تلویزیونی روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای گفت «مت لاور» مجری برنامه صبحگاهی «امروز» به دلیل شکایت یکی از همکاران و پس از اطمینان مدیران از صحت اتهامات وارده اخراج شده است.

این بیانیه چهارشنبه توسط «ساوانا گوتری» مجری دیگر برنامه در حین اجرای زنده «امروز» در این شبکه خوانده شد.

«اندی لاک» مدیر عامل ان بی سی، عملکرد غیرحرفه ای مت لاور در محیط کار را خلاف ارزش ها و اصول این شبکه تلویزیونی توصیف کرد.

به گفته او، یکی از کارکنان زن این شبکه دوشنبه شب از مت لاور شکایت کرد و پس از بررسی شواهد و مدارک موجود و تأیید ادعای این شاکی از سوی مدیریت، این مجری مشهور بلافاصله اخراج شد.

هویت فرد مورد نظر و جزئیات این ماجرا در اختیار رسانه های گروهی قرار نگرفته ولی گفته می شود این پرونده نیز یکی از موارد اذیت و آزار جنسی علیه زنان محسوب می شود.

نیویورک تایمز به نقل از یک منبع موثق گزارش داد، این ماجرای غم انگیز در سال ۲۰۱۴ و در جریان پوشش خبری بازی های المپیک زمستانی روسیه در این کشور رخ داده و مت لاور به یکی از همکارانش تعرض کرده، هرچند که ان بی سی این خبر را تأیید نکرده است.

مت لاور از محبوب ترین چهره های تلویزیونی آمریکا است که ظرف بیست سال گذشته، مجری برنامه های موفق و پربیننده ای در ان بی سی بوده است.

او هنوز اظهار نظر رسمی در این رابطه نکرده و واکنشی به اخراجش از این شبکه تلویزیونی نداشته است.

در هفته های اخیر تعدادی از ستاره های مشهور تلویزیونی آمریکا از جمله «بیل اورایلی» در شبکه فاکس و «چارلی رز» در شبکه سی بی اس. به دلیل اذیت و آزار جنسی از کار برکنار شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG