لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۸

مجری ان‌بی‌سی که به خاطر رفتارهای ناشایست جنسی اخراج شد، عذرخواهی کرد


 «مت لاور»، ۵۹ ساله، حدود بیست سال اجرای برنامه صبحگاهی «امروز» را بر عهده داشت.
«مت لاور»، ۵۹ ساله، حدود بیست سال اجرای برنامه صبحگاهی «امروز» را بر عهده داشت.

یک روز پس از اخراج ناگهانی «مت لاور»مجری برنامه صبحگاهی «امروز» به اتهام آزار جنسی، او به خاطر رفتارش عذرخواهی کرد.

آقای «لاور» در مورد اتهامات بدرفتاری جنسی خود به یکی از همکارانش ابراز تاسف کرد و به خاطر رنجی که به او و دیگر همکارانش وارد کرده، پوزش خواست.

وی در بیانیه ای نوشت: هیچ واژه ای، برای بیان غم و تاسف من از رنجی که با سخنان و کارهای خود به دیگران وارد کرده ام، وجود ندارد. من برای همه کسانی که موجب آزارشان شده ام، عمیقاً متاسفم. در حالی که دارم این جملات را می نویسم، کاملاً عمق لطمه ای را که زده ام و سرخوردگی را که در خانه ام و در ان‌بی‌سی ایجاد کردم، درک می کنم.

بیانیه آقای لاور که تازه ترین مورد از رسوایی اخلاقی یک چهره سرشناس است، یک روز بعد از اخراج او از تلویزیون ان‌بی‌سی صادر شد.

ان‌بی‌سی روز چهارشنبه به همکاری با این مجری مشهور خود به دلیل رفتارهای ناشایست جنسی خاتمه داد. این شبکه تلویزیونی روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای گفت «مت لاور» مجری برنامه صبحگاهی «امروز» به دلیل شکایت یکی از همکاران و پس از اطمینان مدیران از صحت اتهامات وارده اخراج شده است.

به گفته مدیر ان‌بی‌سی، یکی از کارکنان زن این شبکه دوشنبه شب از مت لاور شکایت کرد و پس از بررسی شواهد و مدارک موجود و تأیید ادعای این شاکی از سوی مدیریت، این مجری مشهور بلافاصله اخراج شد.

نیویورک تایمز به نقل از یک منبع موثق گزارش داد، این ماجرای غم انگیز در سال ۲۰۱۴ و در جریان پوشش خبری بازی های المپیک زمستانی روسیه در این کشور رخ داده و مت لاور به یکی از همکارانش تعرض کرده، هرچند که ان بی سی این خبر را تأیید نکرده است.

مت لاور از محبوب ترین چهره های تلویزیونی آمریکا است که ظرف بیست سال گذشته، مجری برنامه های موفق و پربیننده ای در شبکه ان بی سی بوده است.

در هفته های اخیر تعدادی از ستاره های مشهور تلویزیونی آمریکا از جمله «بیل اورایلی» در شبکه فاکس و «چارلی رز» در شبکه سی بی اس. به دلیل اذیت و آزار جنسی از کار برکنار شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG