لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۱

جشن روز استقلال آمریکا، تحت تاثیر بنّایی منطقه


محوطه نشنال مال در پایتخت آمریکا، در دست تعمیر است
محوطه نشنال مال در پایتخت آمریکا، در دست تعمیر است
منطقه «نشنال مال» (National Mall) واشنگتن، روز چهارم ژوییه میزبان جشن های روز استقلال است. هزاران آمریکایی نمایش آتش بازی را از این منطقه تماشا می کنند، به کنسرت های موسیقی گوش می دهند و در آن گشت و گذار می کنند. اما امسال بازدیدکنندگان به بخش هایی از این منطقه دسترسی نخواهند داشت.

بنّایی در منطقه «نشنال مال»
اگر شما هم یکی از ٢٥ میلیون گردشگری هستید که امسال از «نشنال مال» بازدید می کند، متوجه تغییرات آن خواهید شد.

کارول جانسون، مامور اطلاعات «خدمات پارک ملی» می گوید سه پروژه ساخت و ساز عظیم در این منطقه در دست اجرا است. پروژه آب نمای بنای لینکلن، پروژه بسیار عظیمی است. این آب نما از اول حفر و به طور کامل بازسازی شده است؛ زیرا زمینی که بر آن بنا شده قبلاً گورستان زباله بوده و در طول زمان نشست کرده است. از این آب نما هر هفته ٢ میلیون لیتر آب نشت می کرد.

پروژه عظیم دیگری برای مدیریت آب ناشی از بارش باران و طوفان، در محوطه بنای یادبود جنگ جهانی دوم در دست اجرا است. خانم جانسون می گوید «این پروژه با آرامی و بدون ایجاد سرو صدا و یا اخلال در منطقه اجرا شده است بنابراین با شکایت زیادی روبرو نبوده ایم».

سومین پروژه، فعالیتی ساختمانی است که چهار بلوک از منطقه بزرگ «نشنال مال» را زیر و رو کرده، که بخش دیگری از بازسازی است و فقط چند قدم از عمارت کنگره شهر واشنگتن دی سی فاصله دارد. این منطقه میزبان کنسرت بزرگ روز استقلال خواهد بود.

وی می افزاید «افرادی که این منطقه را طراحی کردند، هرگز موارد استفادۀ کنونی را برای آن پیش بینی نکرده بودند. ما این جا تظاهرات می کنیم، کنسرت برگزار می کنیم و خاک این جا را آن اندازه تحت فشار قرار داده ایم که به حقیقت شبیه سیمان سفت و سخت شده است».

جشن روز استقلال، حصار موقت
در شرایطی که حصارها و نرده ها و یک ورودی اضافه به منطقه افزوده شده است، بخشی از «نشنال مال» برای جشن های روز استقلال غیرقابل دسترس خواهد بود.

جانسون می گوید «تفاوت عمده امسال این است که مردم نمی توانند در محوطه اطراف (خیابان های) سوم و هفتم جمع شوند اما ما مطمئن هستیم که برای همه جا هست.»

شاید مراحل ساخت و ساز دردسرساز باشد، اما خیلی ها معتقد هستند که این ساخت و ساز و بنّایی ارزش صبر کردن را خواهد داشت.

پال براون که گردشگر است، می گوید: «یک کم رفت و آمد به این منطقه سخت شده است، اما در غیر این صورت دارند خوب کار می کنند. بنابراین منظره و سر و وضع این جا بعد از پایان کار خیلی خوب خواهد شد.»

پروژه آب نما تا ماه اوت تکمیل خواهد شد و کارگران دو پروژه دیگر را تا پایان سال جاری تکمیل خواهند کرد.
XS
SM
MD
LG