لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۵

افتخار بزرگ خواننده جوان برای اجرا در روز استقلال


مردم آمریکا روز ٤ ژوییه، روز استقلال ایالات متحده را با برگزاری رژه، آتش بازی و در بعضی از مناطق با برگزاری کنسرت های مختلف جشن می گیرند. حدود ٩۵ کیلومتری شمال پایتخت ایالات متحده، «ارکستر سمفونی بالتیمور» زیر نور ستارگان آسمان، در محوطه باز کنسرت اجرا خواهد کرد.

کسیدی همیلتون کنسرت امسال را با «پرچم پرستاره»، سرود ملی ایالات متحده افتتاح خواهد کرد. این خواننده جوان در ماه آوریل در یک مسابقه بزرگ به این افتخار دست یافت.

خواندن سرود ملی خود چالشی است، امسال بیش از بیست خواننده از سنین بین ۸ تا ۱۷ سال برای دست یافتن به این فرصت طلایی برای اجرا در «ارکستر سمفونی بالتیمور» شانس خود را امتحان کردند.

لورا فارمر، یکی از داوران مسئول انتخاب بهترین خواننده مسابقات می گوید: «آن ها روی صحنه می آیند و دل و جرات عجیبی دارند. ما چهار داور هستیم که خواننده ها، توانایی آن ها، حضور روی صحنه، بلندی صدا و آهنگ آواز آن ها را مورد ارزیابی قرار می دهیم چون آن ها برای اجرا در ارکستر سفونی به صدای بلند نیاز دارند.»

همیلتون، برنده امسال برای اجرا در این ارکستر سمفونی هیچ مشکلی نخواهد داشت. او نه تنها این پروژه را به خوبی اجرا می کند بلکه رفتار حرفه ای دارد، و با این که شانزده ساله دارد، اما پخته و عاقل است.

او می گوید «من فکر می کنم عشق و علاقه من به موسیقی زمانی که مدرسه راهنمایی بودم، شروع شد. اما فکر می کنم چهارده سالم بود که فهمیدم این کاری است که می خواهم بقیه عمرم انجام بدهم».

کسیدی اهل شهری در حومه آناپولیس، پایتخت مریلند است. لری فریدمن که معلم آواز اوست، می گوید «این یک فرصت طلایی برای او خواهد بود و تعداد اندکی از نوجوانان هم سن و سال او چنین فرصتی پیدا می کنند که در ارکستر سمفونی آواز بخوانند و فرصتی بیابند که برای این تعداد شنونده و به این مناسبت به این مهم آواز بخوانند».

آدالیا جیمنز سه سال پیش و زمانی که فقط یازده سال داشت، این فرصت را به دست آورد. توصیه او به کسیدی این است «عصبی نباش و فقط از لحظه لذت ببر، چون لحظه غنیمتی است که به سرعت باد می گذرد. ایکاش من می توانستم یک بار دیگر چنین فرصتی داشته باشم».

آدالیا از آن زمان تاکنون چندین بار برنامه اجرا کرده، اما با «ارکستر سمفونی بالتیمور» نبوده است.

کسیدی می گوید «خیلی هیجان زده هستم. هیچ وقت فکر نمی کردم که این افتخار نصیبم شود».

این اولین اجرای کسیدی در برابر شنوندگان نخواهد بود اما او می داند که این اجرا، برنامه ویژه ای خواهد بود.
XS
SM
MD
LG