لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۳

سازمان اطلاعات ملی آمریکا در مورد کارزار سایبری جمهوری اسلامی برای سوءاستفاده از جنگ غزه هشدار داد


آوریل هینز، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا - آرشیو
آوریل هینز، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا - آرشیو

مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ تیر نسبت به فعالیت‌های سایبری جمهوری اسلامی هشدار داد و گفت حکومت ایران می‌خواهد از طریق عوامل سایبری خود از اعتراضات علیه جنگ غزه «سوءاستفاده» کند.

آوریل هینز، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا، در بیانیه‌ای گفت: «طی هفته‌های اخیر، بازیگران حکومت ایران با استفاده از«دفترچه راهنمایی» که در طول سال‌ها شاهد استفاده از آن توسط عوامل دیگر بوده‌ایم، فرصت‌طلبانه می‌خواهند از اعتراضات جاری در مورد جنگ غزه سواستفاده کنند.»

او افزود: «ما بازیگران مرتبط با حکومت ایران را دیده‌ایم که خود را به‌عنوان «فعالان آنلاین» جا می‌زنند و به دنبال تشویق اعتراض‌ها و حتی حمایت مالی از معترضان هستند.»

خانم هینز این هشدار را به عنوان نخستین اطلاعیه در مورد آگاه کردن جامعه آمریکا در خصوص «تلاش‌های خارجی برای اثر گذاشتن در روند دموکراتیک» آمریکا آن هم در سالی که انتخابات ریاست جمهوری و کنگره برگزار می‌شود، عنوان کرده است.

او گفت که انتشار این به‌روز رسانی‌ها به طور منظم ادامه می‌یابد.

مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا در این بیانیه اشاره کرد که در ماه مه سال جاری میلادی در کنگره ایالات متحده گفته بود که تلاش‌های جمهوری اسلامی «برای نفوذ و ایجاد اختلاف و تضعیف اعتماد به نهادهای دموکراتیک» آمریکا شدیدتر می‌شود و عوامل سایبری جمهوری اسلامی از سکوهای شبکه‌های اجتماعی به تلاش برای نفوذ خود ادامه می‌دهند.

وی اضافه کرد: این احتمال وجود دارد که عوامل سایبری جمهوری اسلامی در این تلاش‌ها به سرویس‌های اطلاعاتی خود و همچنین اینفلوئنسرهای آنلاین مستقر در ایران برای ترویج روایت‌های خود متکی باشند.

آوریل هینز در این بیانیه گفت: «می‌خواهم آشکارا بگویم که می‌دانم آمریکایی‌هایی که در تظاهرات شرکت می‌کنند، با حسن نیت نظرات خود را در مورد درگیری در غزه بیان می‌کنند – این داده‌های اطلاعاتی چیز دیگری را نشان نمی‌دهد. علاوه بر این، آزادی بیان دیدگاه‌های مختلف، زمانی که به صورت مسالمت‌آمیز انجام شود، برای دموکراسی ما ضروری است، اما هشدار دادن در مورد بازیگران خارجی که به دنبال سوء استفاده از مباحث ما برای اهداف خود هستند نیز اهمیت دارد.»

مدیر اطلاعات ملی آمریکا افزود: آمریکایی‌هایی که از سوی کارزار جمهوری اسلامی هدف قرار می‌گیرند «ممکن است ندانند که با یک دولت خارجی تعامل دارند یا از آن حمایت» می‌کنند.

او از مردم آمریکا خواست که مراقب باشند زیرا با حساب‌هایی در شبکه‌های اجتماعی و بازیگرانی که شخصا آنها را نمی‌شناسند، به صورت آنلاین تعامل می‌کنند.

XS
SM
MD
LG