لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۴

آمریکا می‌گوید جلسه شورای امنیت برای برجسته‌‌کردن ظلم‌و‌ستم علیه مردم ایران است


سازمان ملل متحد. (آرشیو)
سازمان ملل متحد. (آرشیو)

سخنگوی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا درباره اهداف درخواست برگزاری جلسه غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل به منظور بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران گفت: ایالات متحده، همراه با آلبانی، میزبان نشست غیررسمی دوم نوامبر خواهد بود تا ظلم و ستم مداوم بر زنان و دختران و اعضای اقلیت های مذهبی و قومی در ایران را برجسته کند.

نیت ایوانز، دیگر اهداف آمریکا از برگزاری این نشست را «شناسایی فرصت‌هایی برای پی گیری تحقیقات معتبر و مستقل در مورد سوء استفاده‌ها و نقض حقوق بشر توسط دولت ایران» عنوان کرد.

او در ادامه گفت: «این نشست بر استفاده مداوم غیرقانونی از زور علیه معترضان و تعقیب مدافعان حقوق بشر و ناراضیان در خارج از کشور توسط رژیم ایران برای ربودن یا ترور آنها بر خلاف قوانین بین‌المللی تاکید خواهد کرد.»

به گفته سخنگوی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، آمریکا برای حضور در این نشست از جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران، شیرین عبادی وکیل دادگستری و برنده جایزه نوبل صلح، و نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر برای ارائه دیدگاه و یافته‌هایشان دعوت کرده است.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG