لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۲

خشونت و خونریزی در نقاشی کودکان مسلمان روهینگیا


صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف می گوید ۶۰ درصد پناهجویان روهینگیا در اردوگاه های آوارگان در بنگلادش را کودکان تشکیل می دهند.

یونیسف می گوید یکی از روش های تشخیص آسیب های روحی در کودکان نقاشی است. آنتونی لِیک، مدیر اجرایی یونیسف روز سه شنبه در اردوگاه اصلی آوارگان در بنگلادش به خبرنگاران گفت نقاشی هایی که کودکان ۶ تا ۱۴ ساله روهینگیا در یک هفته اخیر کشیده اند نمایانگر وقایعی است که هیچ کودکی نباید شاهد آن باشد و یا تجربه کرده باشد.

به گفته آنتونی لِیک، نقاشی های این کودکان پر است از خانه هایی که در آتش می سوزد، هلیکوپترهایی که بر فراز مردم در پروازند، افرادی که از رگبار گلوله ها و مهاجمان غمه به دست می گریزند و خانواده هایی که در رودخانه در حال غرق شدن هستند.

آنتونی لیک گفت پسربچه ای به او گفته که شاهد مرگ کودکانی بوده که وقتی فوتبال بازی می کردند کشته شدند.

ارتش و دولت غیرنظامی میانمار به رهبری انگ سان سوچی هرگونه خشونت علیه اقلیت مسلمان روهینگیا را رد می کنند. ناآرامی و خشونت ناشی از عملیات ارتش و نیروهای دولتی میانمار علیه شبه نظامیان مسلمان موسوم به آراکان که در ۲۵ اوت به پاسگاه های نظامی در ایالت راخین حمله کردند، سیلی از اقلیت مسلمان روهینگیا به بنگلادش براه انداخت که اکنون بیش از پانصد هزار نفر برآورد می شوند.

کمیسیونر عالی حقوق بشر و دبیرکل سازمان ملل متحد پیشتر خشونت ها در میانمار را به پاکسازی قومی تشبیه کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG