لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۲

«آنگ سان سوچی» بدون اشاره به مسلمانان روهینگیا، مشکل جهان را مهاجران غیرقانونی دانست


آنگ سان سوچی رهبر میانمار
آنگ سان سوچی رهبر میانمار

در حالی که دولت میانمار متهم به خشونت بیش از حد در روهینگیا است، «آنگ سان سوچی» رهبر این کشور، مهاجرت غیرقانونی و گسترش تروریسم را یکی از دلایل بی ثباتی و درگیر آنگ سان سوچی ی ها در جهان دانست.

آنگ سان سوچی که در جمع وزرای دفاع آسیا و اروپا در کشورش سخنرانی می کرد اشاره ای به بحران مهاجرت در کشور خود نکرد اما سخنان او بازتاب تفکر بسیاری در میانمار است. اغلب مردم میانمار مسلمانان روهینگیا را مهاجرانی غیرقانونی می دانند که متهم به اعمال تروریستی هستند.

سوچی در سخنرانی خود با اشاره به درگیریهای و ناآرامی های مختلف در جهان، گفت: «افزایش تروریسم و خشونت افراط گرایی بر اثر مهاجرت غیرقانونی، همچنین برخوردها در سطح اجتماعی و خطر جنگ اتمی.»

میانمار به دلیل برخورد با مسلمانان روهینگیا مورد انتقاد جامعه جهانی قرار گرفته است. سازمان عفو بین الملل نیروهای امنیتی دولت میانمار را متهم به کشتار صدها مرد، زن و کودک روهینگیا، در طول عملیات سازماندهی شده‌ای که از ماه اوت در این استان هم‌مرز با بنگلادش آغاز شد، کرده است.

مسلمانان روهینگیا، از ماه اوت و همزمان با برخورد خشونت آمیز پلیس میانمار به دلیل حمله مسلمانان به یک پاسگاه پلیس از این کشور فرار کرده اند. بیش از ۵۸۰ هزار نفر از اقلیت مسلمان ساکن راخین تاکنون به بنگلادش گریخته‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG