لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

 آلبوم جدیدی از«الویس پریسلی» چهار دهه بعد از مرگ او


الویس پریسلی
الویس پریسلی

آلبوم جدید «اولیس پریسلی» پرفروش ترین آلبوم هفته در بریتانیا شد و بیش از شصت هزار نسخه فروخت. این سیزدهمین آلبوم این خواننده محبوب آمریکایی است که در بازار موسیقی بریتانیا صدرنشین می شود.

با موفقیت این آلبوم الویس چهار دهه بعد از مرگش، به این ترتیب او از خواننده هایی چون «مدونا» و «رابی ویلیامز» پیشی گرفت و از نظر تصاحب عنوان نخست در جدول موسیقی بریتانیا، در رتبه دوم تمامی دوران قرار گرفت.

گروه بیتلها در این عرصه پیشتاز است و پانزده آلبوم آنها صدرنشین جدول موسیقی بریتانیا بوده است.

آلبوم جدید اولیس پریسلی با عنوان « تو شگفت انگیز» هفته گذشته توسط شرکت های «آر.سی.ای» و «لگسی رکوردینگز» روانه بازار شد.

این مجموعه شامل قطعات آرشیوی و اجراهای قدیمی اولیس پریسلی است که بصورت متفاوتی تنظیم شده، در بازسازی این آهنگ ها ارکستر سلطنتی بریتانیا مشارکت داشته است.

پرسیلا پریسلی همسر پیشین الویس
پرسیلا پریسلی همسر پیشین الویس

«پرسیلا پریسلی» همسر پیشین الویس یکی از تهیه کنندگان آلبوم است و جایزه ویژه پرفروش ترین آلبوم هفته بریتانیا را دریافت کرد. او ضمن تشکر از طرفداران اولیس پریسلی و خریداران آلبوم، حمایت و پشتیبانی آنها را مهمترین عامل جاودانگی این ستاره تکرار نشدنی توصیف کرد.

الویس پریسلی در شهر کوچکی در ایالت می سی سی پی متولد شد و مدارج ترقی را به سرعت طی کرد.

او از تأثیرگذارترین چهره های تاریخ موسیقی است و آثار درخشانی را در سبک های پاپ، راک، بلوز، گاسپل و کانتری روانه بازار کرد.

این هنرمند محبوب تجربه بازی در فیلم های سینمایی را هم در کارنامه حرفه ای خود دارد و یکی از اسطوره های هنری دهه های شصت و هفتاد میلادی بود.

او در دوران کوتاه فعالیت های حرفه ای خود بیش از ششصد میلیون آلبوم فروخت و چهار جایزه گرمی دریافت کرد، از جمله جایزه یک عمر دستاورد هنری در موسیقی.

الویس پریسلی
الویس پریسلی

الویس پریسلی در سال ۱۹۷۷ درگذشت و در منزل مسکونی خود در «گریسلند» در شهر ممفیس در ایالت تنسی به خاک سپرده شد.

آرامگاه او هر سال پذیرای هزاران نفری است که از گوشه و کنار جهان برای ادای احترام به هنرمند محبوب خود به گریسلند می روند.

«تو شگفت انگیز» پنجمین آلبوم الویس پریسلی است که پس از مرگش منتشر می شود، این آلبوم در سایر کشورهای جهان هم با استقبال مناسبی از سوی طرفداران این ستاره بزرگ همراه شده و فروش قابل توجهی داشته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG