لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۹

بیش از بیست میلیون آمریکایی برای دریافت «اینترنت ارزان» ثبت‌نام کردند


بر اساس گزارش کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده، بیش از ۲۰ میلیون خانوار آمریکایی برای دریافت تخفیف در خدمات اینترنت در برنامه ای فدرال که برای از بین بردن شکاف دیجیتال، ایجاد شده ثبت نام کردند.

استقبال گسترده از این برنامه نشان می‌دهد که تامین هزینه خدمات اینترنتی قابل اعتماد برای خانواده‌های کم درآمد بسیار سخت است، موضوعی که برنامه اتصال مقرون به صرفه دولت ایالات متحده با ارائه تخفیف ۳۰ دلاری در ماه به خانواده‌های واجد شرایط ایالات متحده به دنبال رفع آن است.

دریافت‌کنندگانی که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند می‌توانند حتی بیشتر، تا ۷۵ دلار در ماه برای کمک به پوشش هزینه‌های دسترسی به اینترنت از دولت آمریکا دریافت کنند.

اعلامیه این کمیسیون تقریباً دو سال پس از آن منتشر شد که قانون زیرساخت دوحزبی برای اولین بار این برنامه را تنظیم کرد و جایگزین ابتکار کمک‌های قبلی در دوره همه‌گیری کرونا شد.

جسیکا روزن وورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «برای مدت طولانی، از بین بردن شکاف دیجیتال بر یک بخش از معادله متمرکز بود - فقدان زیرساخت فیزیکی برای آنلاین شدن، اما ما می دانیم که برای بسیاری از مردم، حتی زمانی که امکان دسترسی فنی وجود داشت، هزینه آنلاین شدن بسیار بالا است.»

این برنامه تنها راهی نیست که دولت ایالات متحده برای گسترش دسترسی به اینترنت ارائه کرده است. قرار است در ماه‌های آینده به عنوان بخشی از یک برنامه جداگانه برای تشویق توسعه پهنای باند، میلیاردها دلار بودجه زیرساختی به ایالت‌ها واگذار شود.

XS
SM
MD
LG