لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

میرحسین موسوی پس از شش روز بستری در بیمارستان، به خانه منتقل شد


میرحسین موسوی و زهرا رهنورد. عکس: آرشیو
میرحسین موسوی و زهرا رهنورد. عکس: آرشیو

به دنبال بستری شدن میرحسین موسوی در بیمارستان که دلیل آن ابتلا به آنفلوآنزا اعلام شد، سایت کلمه می‌گوید او به خانه منتقل شده است.

سایت کلمه جزئیاتی از وضعیت جسمی او نداد اما صبح پنجشنبه ۱۸ اسفند حساب توییتری روزنامه اعتماد گزارش داد که «حال میر حسین موسوی بهتر شده» اما او «تا برطرف شدن علایم حاد تنفسی و تأیید پزشکان، در بیمارستان بستری خواهد بود.»

این دو رهبر جنبش سبز که از بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند و در روزهای گذشته در پی بیماری به بیمارستان انتقال یافته بودند. ایرنا با انتشار عکسی نوشته بود به دلیل ابتلا به آنفولانزا به بیمارستان منتقل شد.

۱۵ بهمن، میرحسین موسوی در پیامی از حبس خانگی گفت که باید از جمهوری اسلامی گذر کرد. او خواهان تدوین یک قانون اساسی جدید «برای نجات ایران» شد و گفته موضوع باید در یک همه‌پرسی آزاد به تایید مردم ایران برسد.

زهرا رهنورد نیز روز سه‌شنبه ۱۶ اسفند در بیانیه‌ای مسموم‌سازی سریالی دانش‌آموزان و دانشجویان را «دخترکشی» خواند و گفت: «حاکمان زن‌ستیز می‌دانند که زنان و دختران معترض و آگاه نه تنها رهبری جنبش زن زندگی آزادی را با افتخار بر عهده گرفته‌اند، بلکه در رویدادهای حماسی پس از این نیز رهبر بلامنازع خواهند بود.»

XS
SM
MD
LG