لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۱

جیک سالیوان: دیپلماسی بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است


جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید (آرشیو)
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید (آرشیو)

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز سه شنبه ۱۳ مهر در دیدار با ایال هولاتا، همتای اسرائیلی خود، در کاخ سفید با تاکید مجدد بر تعهد بنیادین دولت پرزیدنت بایدن به امنیت اسرائیل، گفت که آمریکا هیچگاه اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

بر پایه بیانیه شورای امنیت ملی کاخ سفید که امیلی هورن، سخنگوی این شورا، با خبرنگاران به اشتراک گذارد، آقای سالیوان تشریح کرد، دولت کنونی آمریکا معتقد است که دیپلماسی بهترین مسیر برای تحقق آن منظور است؛ اما پرزیدنت بایدن این مساله را به وضوح نیز گفته است که اگر دیپلماسی شکست بخورد، ایالات متحده آماده است به گزینه‌های دیگر روی بیاورد.

مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل توافق کردند که ضمن ادامه گفتگوهای سازنده و صریح، همکاری تنگاتنگ بین تیم‌های بین سازمانی در زمینه‌های تاثیرگذار بر امنیت ملی اسرائیل و ثبات منطقه‌ای را افزایش دهند.

در ادامه بیانیه شورای امنیت ملی کاخ سفید آمده است که این دیدار در قالب رایزنی‌های راهبردی اسرائیل و آمریکا برگزار شد و علاوه بر مقامات امنیتی دو کشور، مسئولان عالی‌رتبه نظامی، اطلاعاتی، و دیپلماتیک دو کشور نیز حضور داشتند.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG