لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

شهروندان اسرائیل از ۱۸ مهر بدون نیاز به روادید می‌توانند به امارات سفر کنند


آیلت شاکد، وزیر کشور اسرائیل (عکس از آرشیو)
آیلت شاکد، وزیر کشور اسرائیل (عکس از آرشیو)

وزیر کشور اسرائیل اعلام کرد در پی توافق به دست آمده میان دو کشور اسرائیل و امارات متحده عربی، شهروندان اسرائیل از تاریخ ۱۸ مهر برای سفر به امارات به روادید نیاز ندارند.

روزنامه جروزالم پست روز سه‌شنبه ۱۳ مهر در گزارشی اعلام کرد آیلت شاکد، وزیر کشور اسرائیل، این خبر را در جریان سفر خود به امارات متحده عربی داده است. بر این اساس، گردشگران اسرائیلی و کسانی که به قصد تجارت وارد امارات متحده عربی می‌شوند، نیازی به روادید ندارند.

بر اساس این گزارش، آن عده از مسافرانی که برای تحصیل، کار، دلایل مذهبی، و یا فعالیت‌های داوطلبانه از اسرائیل می‌خواهند راهی امارات متحده عربی شوند، همچنان باید درخواست روادید بدهند.

این گزارش می‌گوید، اگر درصد ابتلا و گسترش ویروس کرونا در امارات متحده رو به کاهش باشد، اسرائیل هم بنا دارد اجازه دهد گردشگران امارات متحده عربی که واکسن دریافت کرده‌اند،‌ از پایان ماه اکتبر به اسرائیل سفر کنند.

طبق قوانین سلامت در اسرائیل، آن دسته از شهروندانی که سه واحد واکسن ویروس کرونا دریافت کرده‌اند برای سفر دیگر نیازی به قرنطینه ندارند و فقط باید پس از بازگشت از بیشتر کشورها، از جمله امارات متحده عربی، آزمایش کرونا بدهند.

دو کشور امارات متحده عربی و اسرائیل توافق حرکت مسافران بدون نیاز به روادید را در ماه ژانویه امسال امضا کرده بودند، ولی به دلیل محدودیت‌های مرتبط با گسترش ویروس کرونا، به تعویق افتاد.

XS
SM
MD
LG