لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۹

طرح فراحزبی مجلس نمایندگان آمریکا؛ توافق هسته‌ای با ایران «غیرقابل قبول» است


مایکل مک‌کال
مایکل مک‌کال

مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس آمریکا با ارائه طرحی فراحزبی، بر تعهد ‌پایدار ایالات متحده برای جلوگیری از «یک ایران هسته‌ای» تأکید می‌کند.

برات اشنایدر، داگ لمبورن، جرد گلدن، جو‌ ویلسون، براد شرمن، ریچ مک‌کورمیک، و کتی منینگ، سایر نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات مجلس آمریکا هستند که در ارائه این طرح مشارکت دارند.

مایکل مک‌کال در توضیح این طرح می‌گوید: «در مواجهه با تحریکات بی‌سابقه هسته‌ای رژیم ایران، بسیار مهم است که ایالات متحده به وضوح نشان دهد که ایران هسته‌ای غیر قابل قبول است.»

او در ادامه می‌افزاید: «من مفتخرم که این طرح دوحزبی را رهبری می‌کنم که بدون هیچ ابهامی اعلام می‌کند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد و آمریکا حاضر است از همه ابزارهای لازم برای جلوگیری از پیدایش ایران هسته‌ای استفاده کند.»

آقای مک‌کال تأکید کرد که «همه گزینه‌ها روی میز است.»

در این طرح آمده است:

. ایران هسته‌ای قابل قبول نیست.

. ایران نباید تحت هیج شرایطی به سلاح هسته‌ای دست یابد.

. باید از تمامی ابزارهای لازم برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده شود.

. باید آزادی عمل شرکا و متحدان از جمله اسرائیل برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به رسمیت شناخته شده و مورد حمایت قرار گیرد.

روز جمعه نیز بیش از نیمی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با امضای نامه‌ای از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، خواستند که اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران انجام دهد و برای اعمال مجدد تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران آماده شود.

XS
SM
MD
LG