لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

اولین نشست خبری سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا؛ جمهوری اسلامی هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد


متیو میلر، سخنگوی جدید وزارت امور خارجه ایالات متحده
متیو میلر، سخنگوی جدید وزارت امور خارجه ایالات متحده

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ، دوشنبه در اولین نشست خبری خود در این سمت ، درباره موارد مختلف از جمله «برنامه هسته‌ای ایران» و «روابط جمهوری اسلامی وعربستان سعودی» به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت.

یکی از خبرنگاران درباره استراتژی ایران در برابر آمریکا ـ که به دیدار رهبر جمهوری اسلامی با دیپلمات‌ها، «دیپلماسی التماسی» و تعریف جدید «نرمش قهرمانانه» اشاره می‌کرد، پرسید: «آیا هنوز ادامه دیپلماسی با ایران به ویژه در مورد برنامه هسته‌ای امکان پذیر است؟»

آقای میلر در پاسخ گفت: «اصل اول همچنان برای دولت بایدن این‌ است که جمهوری اسلامی هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد. ما همیشه معتقد بوده‌ و هستیم که دیپلماسی بهترین راه برای رسیدن به این هدف است، اما هنوز هیچ پیشرفتی از نظر اقدامات دولت ایران در منطقه مشاهده نکرده‌ایم.»

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار العربیه در مورد ارتقای سطح روابط بین جمهوری اسلامی و عربستان سعودی و انتصاب سفرای جدید دو کشور گفت: «من هیچ نظری در مورد انتصاب سفرای جدید ندارم. این موضوعی است بین ایران و عربستان سعودی اما همانطور که قبلا گفته‌ایم، از ادامه تعامل دیپلماتیک در منطقه استقبال می‌کنیم و اگر چنین تعاملات دیپلماتیکی بتواند ایران را به محدود کردن فعالیت های بدخواهانه خود در منطقه سوق دهد، البته از آن حمایت خواهیم کرد.»

XS
SM
MD
LG