لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۶

فرانسه: پیشنهاد بهتری برای احیای برجام روی میز نخواهد بود


احیای برجام
احیای برجام

وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه گفت پیشنهاد بهتری برای احیای برجام روی میز نخواهد بود و تصمیم‌گیری در این‌مورد با ایران است زیرا پنجره برای یافتن راه‌حل در حال بسته شدن است.

کاترین کولونا در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک افزود ایالات متحده و اروپا موضع یکسانی درباره تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیرامون بقایای اورانیوم در سایت‌های هسته‌ای از پیش اعلام‌نشده ایران دارند.

کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه (آرشیو)
کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه (آرشیو)

آمریکا و سه کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه و آلمان می‌گویند این تحقیقات باید مستقل از مذاکرات احیای برجام ادامه یابد اما ایران احیای برجام را منوط به پایان این تحقیقات کرده است.

ساعاتی پیش از این اظهار نظر نیز دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اعلام کرده بود هنوز تعدادی از مسائل حل‌نشده در مذاکرات احیای برجام باقی مانده است. به گفته او، احیای برجام در راستای منافع تمام طرف‌های مذاکرات است.

این در حالی است که ابراهیم رئیسی صبح روز دوشنبه به هنگام ترک تهران به مقصد نیویورک برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت هیچ برنامه‌ای برای مذاکرات مربوط به پرونده هسته‌ای ایران ندارد.

در همین ارتباط، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، نیز روز دوشنبه اظهار داشت «برنامه تعریف شده‌ای» برای گفت‌وگو درباره «احیای برجام» در چارچوب سفر رئیسی به نیویورک وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG