لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۳

متین بالسینی از ایران رفت؛ «پدیده شنا» به بریتانیا پناهنده می‌شود


متین بالسینی
متین بالسینی

متین بالسینی، شناگر مطرح ایرانی و رکورددار ماده ۲۰۰ متر پروانه ایران، از پناهندگی خود به بریتانیا خبر داده است.

او که در گفت‌وگوهای رسانه‌‌ای خود بارها از کمبود امکانات، عدم حمایت، و بی‌توجهی مسئولین گله کرده بود، در نهایت تصمیم گرفت که تیم ملی ایران را ترک کند و زیر پرچم پناهجویان در مسابقات بین‌المللی حاضر شود.

متین بالسینی در سال‌های اخیر توانسته بود هشت بار رکورد ۲۰۰ متر پروانه ایران را در استخر مسافت کوتاه و بلند بشکند و یکی از شناگران ایران در بازی‌های المپیک تابستانی توکیو در ژاپن بود.

او یکی از استعدادهای نوظهور و پدیده شنای ایران محسوب می‌شود و به گفته کارشناسان این رشته ورزشی، انتظار می‌رفت که با توجه به رکوردهای درخشان خود، در بازی‌های آسیایی صاحب مدال شود.


اما رئیس کمیته فنی فدراسیون شنای ایران با رد ادعای خط خوردن متین بالسینی از تیم ملی گفت که او بدون اطلاع آنها از کشور خارج شده و در این مدت به تماس‌های آنها پاسخ نداده است.

به گفته حمید اسکندریون، این شناگر ایرانی یکی از گزینه‌های اصلی برای اعزام به رقابت‌های جهانی بود، ولی ارتباط خود را با فدراسیون شنا قطع کرد و ظاهرا تمایلی به حضور در تیم ملی ایران نداشت.

آقای اسکندریون در ادامه افزود که در نهایت فدراسیون شنای ایران، شناگر دیگری را در این ماده جایگزین متین بالسینی کرد.

علی‌رغم توضیحات مقامات ایرانی، سوءمدیریت و بی‌توجهی فدراسیون شنای ایران به شناگرانی مانند متین بالسینی که در سال‌های اخیر به دفعات موفق به بهبود رکوردهای ملی شده‌اند، موضوعی است که بارها در رسانه‌های داخلی مطرح شده است.


این وضعیت در بسیاری از رشته‌های ورزشی دیگر نیز وجود دارد و به همین دلیل شاهد افزایش خروج ورزشکاران ایرانی و مهاجرت یا پناهندگی آنها به کشورهای مختلف جهان هستیم.

ورزشکاران پناهجوی ایرانی عمدتا زیر پرچم پناهجویان یا کشورهای دیگر به فعالیت‌های ورزشی خود را ادامه می‌دهند و در رقابت‌های بین‌المللی شرکت می‌کنند.

ایران از جمله کشورهایی است که ورزشکاران پناهجوی زیادی در رقابت‌های ورزشی دارد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG